0 800 307 555
0 800 307 555

50 великих постачальників тепла досі не мають контрактів на постачання газу


50 великих постачальників тепла досі не мають контрактів на постачання газу

Газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг на 23 вересня отримала заявки для підписання трирічних угод про постачання газу від 68,6% виробників тепла, що отримували від Нафтогазу газ у попередньому опалювальному сезоні.

«Наразі до Нафтогаз Трейдингу звернулися 738 виробників тепла. При цьому з 647 підприємствами угоди вже підписані (зареєстровані у реєстрі споживачів ТОВ Газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг на інформаційній платформі Оператора ГТС). В тому числі з приблизно 220 великих підприємств ТКЕ, що здійснюють централізоване опалення у містах та можуть стати клієнтами Нафтогаз Трейдингу, до компанії звернулися 170 підприємств, з яких 158 вже отримують газ», — йдеться в повідомленні.

Щодо решти заявок триває перевірка документів та процедура комплаєнс.

В Нафтогазі підкреслили, що до календарного початку опалювального сезону залишилося менше місяця, тому закликали виробників тепла підписати договори про постачання газу.

«50 великих підприємств ТКЕ, які надають послуги з централізованого опалення у найбільших містах, досі не мають контрактів на постачання газу», — додали в НАК.

Нагадаємо, що НАК Нафтогаз України підготував трирічний договір на поставку газу для виробників теплової енергії. З червня 2021 року і протягом 13 місяців довгострокова ринкова ціна становитиме 7,42 грн за один кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи). Ціни в наступні періоди (з 1 липня 2022 року і з 1 липня 2023 роки) будуть проіндексовані.

Хоча режим ПСО скасували, НКРЕКП зобов’язала Нафтогаз поставляти газ підприємствам теплокомуненерго. Рішенням передбачаються автоматичні поставки природного газу постачальником «останньої надії» (Газопостачальна компанія Нафтогаз України) виробникам теплової енергії, якщо виробник теплової енергії залишився без постачальника або у чинного постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.

З цього року тарифи на опалення буде встановлювати місцева влада, а не енергорегулятор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua