0 800 307 555
0 800 307 555

Вітренко пояснив, як можна уникнути дефіциту газу в Європі


Вітренко пояснив, як можна уникнути дефіциту газу в Європі

Голова правління НАК «Нафтогаз України» заявляє, що дефіциту газу в Європі можна уникнути, якщо Газпром дозволить європейським компаніям купувати «блакитне паливо» з точкою передачі на кордоні «Росія-Україна».

Про це Вітренко повідомив у Facebook.

Читайте також: Санкції проти «Північного потоку-2» схвалили в Конгресі США — Вітренко

«Для цього (для покриття дефіциту газу в Європі. — Ред.) Газпром має прямо зараз почати на своїй електронній платформі виставляти своїм європейським контрагентам пропозицію газу з точкою передачі на кордоні „РФ-Україна“ (газовимірювальна станція „Суджа“). Тоді європейські контрагенти Газпрому зможуть самі забронювати транзит через Україну. На нашій стороні якраз проблем точно немає, у нас все відкрито і доступно», — заявив Вітренко.

На його думку, те, що Газпром відмовляється перенести точку передачі газу, вказує на його зловживання своїм домінуючим становищем на європейському ринку.

Очільник Нафтогазу підкреслив, що російський монополіст не грає за європейськими правилами, і Кремль продовжує використовувати газ як геополітичну зброю проти Європи і проти Украіни.

«Для тих, хто вірить Кремлю і піддається на шантаж, що із запуском „Північого потоку-2“ в Європі буде більше газу, і відповідно, нижчі ціни. Газпром після запуску „Північного потоку-2“ може обсяги, які зараз йдуть через Україну, перевести на „Північний потік-2“. І тому газу більше не стане, просто зміниться маршрут», — зауважив Вітренко.

Він також привітав рішення німецького регулятора допустити польську державну компанію PGNiG до процесу розгляду заявки оператора «Північного потоку-2» на сертифікацію.

Нагадаємо, польська нафтогазова компанія PGNiG здобула право взяти участь у сертифікації газопроводу «Північний потік-2».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua