0 800 307 555
0 800 307 555

Відновлення світової економіки після COVID-19: у яких країнах воно швидше й чому


Відновлення світової економіки після COVID-19: у яких країнах воно швидше й чому

В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) розповіли, що нерівномірне розподілення вакцин у світі заважає економічному відновленню країн після COVID-19.

Про це повідомляє New York Times.

Відповідно до заяви ОЕСР, відновлення економіки після пандемії COVID-19 починає набирати обертів. Проте воно приносить більше користі багатшим країнам, ніж тим, де економіка лише розвивається.

Зазначається, що країни, які досягли більших успіхів у вакцинуванні свого населення – відновлюють власну економіку набагато швидше, ніж ті, хто все ще мають низькі показники щеплення.

“Глобальний шок, який підштовхнув світ до найгіршої рецесії за сторіччя – проходить, і тепер ми прогнозуємо, що відновлення поверне зростання (економіки. – Ред.) до його докризової тенденції”, – розповів головний економіст ОЕСР Лоуренс Бун.

Згідно з прогнозом МВФ, світова економіка у 2021 році зросте на рівні 6%, а у 2022 році слід очікувати зростання на 4,9%.

З 2022 року по 2025 рік у країнах, де до середини 2022 року буде вакциновано менш як 60% населення – сукупне зниження ВВП може скласти 2,3 трильйона доларів, згідно з розрахунками аналітичного підрозділу Economist Intelligence Unit (EIU).

Також аналітики EIU вважають, що якщо через новий штам Дельта вакцинація не виявиться тим чудодійним засобом, на який сподівалися уряди багатьох країн, то політичним лідерам необхідно буде переосмислити свою стратегію щодо COVID-19, аби адаптувати її на довгострокову перспективу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua