0 800 307 555
0 800 307 555

Яким коштом профінансують дешеву іпотеку


Яким коштом профінансують дешеву іпотеку

Кабінет міністрів України схвалив випуск облігацій внутрішньої державної позики на 20 млрд гривень. Цим коштом буде придбано акції додаткової емісії держкомпанії «Українська фінансова житлова компанія».

Про це повідомляється на засіданні уряду 22 вересня, яке транслювалося на Youtube.

Згідно з документом, Міністерство фінансів України протягом 2021 року здійснює:

  • придбання у державну власність акцій додаткової емісії ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» в сумі 20 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики;
  • випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 20 млрд грн із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 13 відсотків річних, в тому числі шляхом додаткового випуску ОВДП на ринкових умовах, що склались на найближчих до додаткового випуску аукціонах з розміщення цих облігацій внутрішньої державної позики.

У серпні постановою Кабінету міністрів були затверджені умови, на яких «Українська фінансова житлова компанія» забезпечуватиме громадян України житлом на умовах фінансового лізингу та іпотечного кредитування за рахунок власних та залучених коштів.

«На сьогодні тільки на житловому обліку перебувають більше 650 тисяч сімей, з яких понад 100 тисяч — родини державних службовців», — йдеться в документі.

Довідка Finance.ua:

  • У червні 2021 року середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту становила 17,3% річних на первинному і 13,2% – на вторинному ринку. За другий квартал ставки знизилися відповідно на 0,1 в.п. та на 0,7 в.п.

🏙️ Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua