0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення мінімальної зарплати стимулювало зростання ВВП — Любченко


Підвищення мінімальної зарплати стимулювало зростання ВВП — Любченко

Зростання ВВП за підсумками другого кварталу 2021 року склало 5,7% проти відповідного періоду 2020 року.

За оцінками Мінекономіки, за перше півріччя поточного року загальне зростання ВВП склало 1,8%. Динаміка ВВП в ІІ кварталі 2021 року сформувалася за рахунок прискореного зростання у галузях будівництва, переробній, добувній промисловості та майже всіх видів сфери послуг, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки.

Читайте також: Міністр фінансів пояснив підвищення мінімальної зарплати у 2022 році лише на 200 гривень

«Одним з вагомих факторів, який забезпечує зростання ВВП, є розширення споживчого попиту населення, яке пов’язане з підвищенням рівня оплати праці та покращенням споживчих настроїв. Таким фактором безперечно стало підвищення мінімальної зарплати з 1 січня цього року до 6 тис. грн, яке було здійснено за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Це у свою чергу, стимулювало зростання реальної зарплати у другому кварталі 2021 року на 16,5%», – прокоментував перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Крім того, на думку Любченка, зростанню ВВП також сприяло збільшення споживання сектору загального державного управління на 2,9%. «Були суттево збільшені обсяги бюджетних видатків для забезпечення медичних потреб, фінансування галузі освіти та оборони. За даними Держказначейства в другому кварталі 2021 року видатки зведеного бюджету, проти відповідного періоду минулого року були збільшені: на охорону здоров’я на 44,8%, освіту – 33,9%, оборону – 21,2%», – додав він.

У міністерстві зазначили, що у ІІ кв. 2021 року також відбулося нарощення бюджетних витрат на розвиток дорожньої інфраструктури. За розрахунками Мінекономіки, обсяги фінансування Дорожнього фонду за цей період зросли у 2,3 раза.

Окрім того, спостерігається тенденція до нарощування обсягів інвестицій та виходу з інвестиційної кризи на тлі загальної стабілізації та зростання економіки. Так, зростання основної інвестиційної складової ВВП – валового нагромадження основного капіталу (ВНОК) – становило 14,8 . У той час як у ІІ кварталі минулого року відбулося його падіння на 23.

Довідка Finance.ua:

  • з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата становить 6 тис. грн;
  • бюджетна декларація на 2022-2024 роки передбачає підвищення мінімальної заробітної плати до 7 665 грн з 1 січня 2024 року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua