0 800 307 555
0 800 307 555

«Боротьба» із ФОПами: що про це думають читачі Finance.ua


«Боротьба» із ФОПами: що про це думають читачі Finance.ua

Днями голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев заявив, що уряд візьметься за «боротьбу» із фізособами-підприємцями.

Про що мова? Як з’ясувалося, нині деякі роботодавці в Україні придумали схему, як платити менше податків за своїх працівників – їх змушують оформлятися «фопами». Таким чином із компанії «звільняються» кілька десятків людей, але всі вони як «приватники» починають надавати послуги цій же компанії.

На думку Гетманцева, із цим явищем варто боротися на законодавчому рівні, адже це є «прямим ухиленням від сплати податків».

А що про це кажуть читачі Finance.ua? Спершу варто прояснити, чому саме відбувається масовий перехід найманців на ФОПи. Як зазначив читач із нікнеймом Dima Lepskiy, за кожного найманого працівника компаніям доводиться сплачувати податок у розмірі 19,5% від заробленої суми, у той час, як фізособа-підприємець оплачує в казну держави лише 5% зі своїх доходів.

Про основну ціль “схеми ФОПів” також детально пояснив Artem Tyshkovets. Користувач зазначив, що вона створена для бізнесу, що лише починає свій шлях і розвиток. А згадані Гетманцевим підприємці зловживають цим правом, аби лишень платити менше податків.

Користувачка Deordieva Natalia у своєму коментарі підтримала такі дії уряду і вважає, що реалізацію цих кроків варто було почати вже давно.

З нею погоджується інший читач Finance.ua – Станіслав Кравченко. На його думку, буде доцільно зрівняти для всіх розмір податку на прибуток до 5%. Так роботодавці не будуть придумувати “схеми”, аби наймані працівники обходилися їм дешевше.

Переважна більшість користувачів в обговоренні у нашому Telegram-каналі запевняють, що основна проблема цього питання полягає у розкраданні бюджетних коштів, а саме – податків, які платять роботодавці. Таку думку, зокрема, висловили користувачі Олег Корнієнко та Roman Pavliuk.

До речі, приєднатися до обговорення ви можете у телеграм-каналі Finance_ukr. Там ми пишемо про важливі новини та законодавчі нововведення, які так чи інакше повпливають на ваші гаманці! 🤫


Користувач Igor Z вважає, що для того, аби компанії не переводили своїх працівники на ФОПи та сумлінно платили податки, владі, перш за все, необхідно змінити підхід до оподаткування.

Певною мірою радикальне розв’язання проблеми запропонував і користувач з ніком aka.lex.ua. Читач пропонує декілька рішень: або повністю ліквідувати систему ФОПів, або запропонувати українцям кращу систему оподаткування, яка була б їм більш вигідною.

Чи варто урядовцям проводити «рейди» в пошуках ФОПів на підприємствах? Як можна розв’язати це питання? Не забудьте поділитися своїми думками у коментарях під новиною або у нашому телеграм-каналі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua