0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: продовжиться перетягування «курсового каната»


Міжбанк: продовжиться перетягування «курсового каната»

Вівторок на валютному ринку повторить сценарій понеділка, але з певними нюансами. Перетягування «курсового каната» між великими покупцями і продавцями не лише продовжиться, але і посилиться, але мотивація у них поступово почне змінюватися.

Спрацюють три фактори:

1) господарська діяльність клієнтів з урахуванням настання вже третьої декади вересня і досить швидкого закінчення звітного періоду — місяця і кварталу;

2) аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП;

3) наближення початку виплат великих сум відшкодувань ПДВ експортерам на тлі невеликого і поступового, але все ж скорочення валютних надходжень від металургів (ціни на руду поступово просідають на міжнародних ринках). Тому потоки виручки від сільгоспвиробників на нашому міжбанку зберігаються, а ось металургів починає поступово лихоманити.

З усіх цих факторів найпринциповішими є перший і третій — тобто «зав’язані» на реальному секторі економіки і на календарному графіку надходжень коштів від держави.

А ось від другого — ми сьогодні особливої підтримки для гривні на валютному ринку не чекаємо. Чиновники поки не витратили $ 2,7 млрд, отримані від МВФ, і не особливо поспішають реагувати на підвищення облікової ставки Нацбанком. Результат — слабкі результати останніх аукціонів і поступове скорочення портфеля нерезидентів. За даними Нацбанку на 21.09.2021 року портфель іноземців зменшився до 94,73 млрд гривень в еквіваленті. Мінфін не поспішає підвищувати прибутковість гривневих ОВДП і їх покупцями останнім часом є держбанки і частково місцеві фінустанови.

Сьогодні будуть розміщуватися облігації на 154 дні (обмеження 500 млн грн), на 338 і 427 днів з обмеженням по 3 млрд гривень кожних і без обмежень на 770 і 1015 днів. А також доларові папери на 743 дні. Ми не прогнозуємо великого прориву в їх купівлі і рекордних цифр. Швидше за все це буде близько від 1,7 до 6,3 млрд гривень в еквіваленті при прибутковості по гривневих ОВДП в межах від 9,73% до 12,30% річних і по доларових в межах 3,90% річних. Ці суми, звісно, частково вплинуть на ресурсний і валютний ринок, але фурору не зроблять.

Спекулянти продовжать працювати «в дві сторони», а також спробують вкотре погойдати курс при виході на торги великих покупців і продавців.

За нашим прогнозом обсяг операцій на торгах у вівторок буде в межах до $ 130−180 млн при укладенні до 600 угод.

Курси міжбанку, за розрахунками Finance.ua 21 вересня будуть в межах: долар — коридор 26,60−26,85 грн, євро — коридор 31,20−31,50 грн.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 26,71 / 26,73
євро — 31,32 / 31,34

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua