0 800 307 555
0 800 307 555

Вітренко пояснив, скільки може тривати запуск «Північного потоку-2»


Вітренко пояснив, скільки може тривати запуск «Північного потоку-2»

Щоб здійснити сертифікацію оператора Nord Stream 2 AG, кожній з європейських структур, причетних до цього, потрібно від двох до чотирьох місяців.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів голова «Нафтогазу України» Юрій Вітренко.

Читайте також: Євродепутати звинуватили «Газпром» у тиску на Європу

Вітренко наголосив, що тестовий режим запуску «Північного потоку-2» не означає комерційної експлуатації газопроводу.

«Потрібно, щоб спочатку німецький регулятор прийняв рішення про сертифікацію – для цього у нього є чотири місяці. Потім він має отримати відповідне погодження в Європейській комісії – для цього теж є мінімум два місяці, але Єврокомісія може продовжити термін ще на два місяці. Тобто вже мова йде про вісім місяців (відведених на сертифікацію оператора Nord Stream 2 AG. – Ред.)», – сказав очільник «Нафтогазу».

Крім того, позиція, що газопровід буде сертифікований за умови використання тільки половини його потужностей чи буде експлуатуватися наполовину, юридично абсолютно неправильна. Європейські правила так не працюють, підкреслив Вітренко.

«Подібна ситуація сталася з газопроводом Опал (OPAL) – вона не є релевантною в цій ситуації, тому щодо «Північного потоку-2» мають висуватися зовсім інші вимоги, тоді це не буде дискримінаційний доступ до всієї потужності всіх компаній», – наголосив Вітренко.

Керівник «Нафтогазу» також не відкидає, що вибори до Бундестагу можуть вплинути і на рішення німецького регулятора, і на безпекові гарантії щодо України.

«Зараз багато сюрпризів на виборах у Німеччині. Партія Меркель значно втратила рейтинг, але подивимося на результати та на формування коаліції, якими будуть позиції партій вже після виборів», – додав Вітренко.

Нагадаємо, на думку Юрія Вітренка, щоб нейтралізувати «Північний потік-2», німецький регулятор повинен надати змогу європейським компаніям самостійно вирішувати, яким газопроводом вони будуть транспортувати газ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua