0 800 307 555
0 800 307 555

Закордонний досвід: як працюють і скільки отримують в інших країнах


Закордонний досвід: як працюють і скільки отримують в інших країнах

Finance.ua, як портал, що чимало знає про сферу праці, розказує, як працюють у різних куточках світу, які зарплати й умови роботи пропонують там роботодавці.

За даними порталу The Point, попри те, що зараз у всьому світі говорять про тенденцію до скорочення робочого часу, поки що ці концепції практикують лише кілька країн.

Південна Корея

Парадоксально, але факт: середня тривалість життя в Південній Кореї вже перевищила 80 років, а от працюють громадяни цієї країни більше за всіх у світі (окрім жителів Мексики та Коста-Ріки). Робочий тиждень для корейців становить 52 години, а ще кілька років тому в Кореї працювали рекордні 68 годин на тиждень.

Про вакансії для заробітчан та оплату праці за кордоном ми також пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь! 🤫

Поняття відпустки в цій країні й зовсім відсутнє. Співробітник може просто взяти відгул на кілька днів, але навіть цією можливістю користуються далеко не всі.

Середня зарплата у країні становить $3 500.

Китай

Третина китайців звикли працювати по 10-12 годин на добу. Хоча в країні встановлено п’ятиденний робочий тиждень, а максимальне завантаження працівників обмежено 48 годинами на тиждень, деякі великі корпорації працюють за системою 996 – з 9:00 ранку до 9:00 вечора 6 днів на тиждень.

Оплачуваних вихідних дуже мало. І навіть їх китайці проводять на роботі, тому що не звикли відпочивати. А правом на відпустку користуються лише 30% працівників.

Середня зарплата тут – $900.

Індія

Працюють в Індії за класикою: з 9:00 до 18:00. Але жителі цієї країни відрізняються повільністю та розміреністю – вони ніколи не поспішають, часто запізнюються, витрачають години на прості завдання та концентруються на процесі, а не результаті.

Індійці люблять відпочивати, і невеликий дощ у місті – чудовий привід для них залишитися вдома. Але через високу конкуренцію за робоче місце, в Індії не звикли ходити у відпустку. Середня зарплата – $200.

ОАЕ

Робочий тиждень в Арабських Еміратах починається в неділю і закінчується в четвер. П’ятниця та субота – вихідні. Корінні жителі країни працюють п’ять днів, а приїжджі працівники часто ходять на роботу шість днів на тиждень. Вихідний у такому разі – п’ятниця, що зумовлено релігійними звичаями.

У країні не існує суми мінімального окладу та ставки середньої зарплати. Але навіть найнижчі заробітні плати в ОАЕ значно перевищують показники європейських країн.

Великобританія

Англійці дуже чітко дотримуються особистих кордонів, і навіть в open space офісах ніхто нікому не заважає. Діяльність кожного співробітника регулярно оцінюють за різними критеріями, а всі питання професійних комунікацій обов’язково запротокольовані. Більшість робіт – за контрактом, а тижнева зайнятість не може перевищувати 48 годин.

Офіційний робочий графік становить п’ять днів по вісім годин: з 9 ранку до 5 вечора. Але Британія – країна, де овертайми давно стали нормою. Більша частина співробітників вважають, що якщо будуть працювати в межах встановленого законом часу, то просто втратять робоче місце.

Середня зарплата по країні – $3 500.

Іспанія

Режим іспанців – це початок роботи не раніше 10:00 ранку та кілька годин на обідню перерву в найспекотніший час доби – сієста. Приблизний робочий графік жителів країни – з понеділка по суботу, з 10:00 до 14:00 і з 17:00 до 20:00.

В країні по-особливому ставляться до обліку робочого часу. Так, роботодавець має право вираховувати з робочих годин співробітника час, витрачений, наприклад, на перекур або каву. А також компанії не зобов’язані оплачувати ті понаднормові години, ініціатором яких не було керівництво.

В середньому жителі країни заробляють $2 500.

Німеччина

Німці – справжні трудоголіки. Вони добровільно проводять на роботі на кілька годин більше, ніж цього вимагає встановлений законом робочий час (38-40 годин на тиждень). А ось оплату за позаурочні години та робочі вихідні майже ніхто не отримує. Проте відпустку й обідні перерви ігнорувати не вийде. Відпочинок у Німеччині є обов’язковим і навіть примусовим.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

До речі, річний робочий час у цій країні є мінімальним у світі. Податки в країні захмарно високі – 35-45%, але й чутки про високі оклади – теж правда: середня зарплата тут на рівні $4 500.

Швеція

Працюють у країні шість днів на тиждень, але не більше шести годин на день. Перерва – кожні дві години по 15 хвилин, а час на обід ніхто не обмежує.

Роботодавці згодні на все для підвищення продуктивності та здоров’я підлеглих, а вигорання є офіційним приводом взяти лікарняний на кілька місяців. Крім того, Швеція – друга після Нідерландів країна, жителі якої вже активно практикують концепції скорочення робочого часу.

Середня зарплата у Швеції становить $4 500.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua