0 800 307 555
0 800 307 555

Як перевірити легальність свого працевлаштування — Держпраці


Як перевірити легальність свого працевлаштування — Держпраці

З 1 липня Держпраці розпочало перевірки щодо виявлення неоформлених працівників. В результаті всіх цих заходів за 2021 рік отримали майже 96,7 тис. нових офіційно працевлаштованих.

Про права працівників і як перевірити легальність свого працевлаштування розповів в інтерв’ю Мінфіну в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко.

В першу чергу при працевлаштуванні необхідно звертати увагу на документальне оформлення трудових відносин.

Працівник повинен обов’язково надати паспорт або інший документ, що засвідчує особу, ідентифікаційний код, відомості про трудову діяльність, а також написати заяву про прийняття на роботу. Після цього роботодавець видає наказ про прийом співробітника на роботу, з яким працівника повинні ознайомити під підпис.

Якщо щось відбувається не так, це дає підстави для сумніву. З’ясувати це питання можна, звернувшись до Пенсійного фонду із запитом про наявність повідомлення про прийняття на роботу. Якщо таке повідомлення відсутнє, роботодавець не оформив належним чином трудові відносини.

Якщо перевірка свого статусу в Пенсійному фонді дала негативний результат або є інші порушення, кому про них розповісти?

Якщо працівник вважає, що його трудові права порушуються, він може звернутися до Держпраці або її територіальних органів. Це можна зробити письмово, в електронному вигляді, на особистому прийомі або зателефонувавши на урядову «гарячу» лінію. Таке звернення буде підставою для проведення інспекційного відвідування.

Порада незадекларованим співробітникам: якщо ви знаєте, що працюєте неофіційно — звертайтеся, коли ви ще працюєте. Після того, як ви втратите цю роботу, довести факт її виконання буде набагато складніше.

Довідка Finance.ua:

  • штрафи для першої та третьої груп спрощеної системи оподаткування — поки попередження, для решти суб’єктів — 10 мінімальних зарплат, тобто на сьогодні 60 000 грн.
  • повторне порушення з неоформленим співробітників вже каратиметься штрафом у 30 мінзарплат або 180 000 грн.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua