День фінансів: рішення щодо облікової ставки, реформа діяльності НБУ, підвищення ліміту переказів без фінмоніторингу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: рішення щодо облікової ставки, реформа діяльності НБУ, підвищення ліміту переказів без фінмоніторингу

595
Четвер, 9 вересня. Важливі рішення від НБУ, Верховної Ради та Асоціації міст України.
Підвищення облікової ставки. Сьогодні Правління НБУ ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8,5% річних. Крім того, Нацбанк припиняє використання антикризових монетарних заходів з початку IV кварталу. Як зазначає регулятор, посилення монетарної політики сприятиме утриманню під контролем інфляційних очікувань і поверненню інфляції на траєкторію стійкого уповільнення до мети 5%.
До речі, Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5850 про реформу діяльності НБУ. Згідно з новим законом, після проведення реформи Нацбанк більше не буде зобов’язаний «забезпечувати стабільність національної валюти». Головним завданням НБУ буде цінова стабільність — забезпечення низької інфляції.
А про те, чи падатиме гривня, розповів у новому відео на нашому YouTube-каналі фінансовий експерт Олексій Козирєв. Він також пояснив, як зміняться ціни на житло восени і чого очікувати в опалювальному сезоні від «Нафтогазу»:
Зростання тарифів на тепло можна уникнути. Асоціація міст України надала Кабміну список заходів для запобігання зриву опалювального сезону 2021− 2022 року. Мери пропонують розблокувати рахунки підприємств, які були арештовані за заборгованість; усунути дискримінаційні норми в договорах; зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ.
ВР підвищила ліміт переказів без фінмоніторингу. Сума переказів, яка не підпадає під фінмоніторинг, збільшується на 1 гривню. Тепер анонімно можна переказувати до 5000 гривень включно. Закон був ухвалений у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переказувати суму до 4999 гривень, тому її вирішили округлити.
Щорічна індексація пенсій. Депутати сьогодні також ухвалили в першому читанні законопроєкт, який передбачає щорічну індексацію пенсій 1 березня. За словами заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка, це дозволить законодавчо врегулювати дату індексації пенсій та можливість забезпечити планове формування видатків Пенсійного фонду на відповідні цілі.
Закон про криптовалюту запрацює через рік. Такої думки дотримується депутат від «Слуги народу» Олексій Жмеренецький. За його словами, підготовка і ухвалення змін займе пів року. Також Міністерство цифрової трансформації має розробити реєстр та підзаконні нормативно-правові акти. «Думаю, оптимістичний сценарій — на повну запрацює приблизно через рік», — зазначив Жмеренецький.
82,5 млн гривень на підготовку до перепису населення. Профільний комітет українського парламенту погодив виділення грошей на проведення перепису населення в Україні. Він відбудеться в 2023 році. Бюджетний комітет ВР погодив виділення на підготовчий етап 82 474,9 млн гривень.
Трансформація МХП. Агрохолдинг МХП, найбільший виробник курятини в Україні, в майбутньому зосередиться на виробництві продукції з доданою вартістю і трансформації в кулінарну компанію. При цьому, як зазначили в компанії, агрохолдинг не має наміру збільшувати оброблювані земельні площі.
А ми хочемо нагадати, що раніше до 30-ї річниці Незалежності України Finance.ua підготував історію другого найбільшого в Європі виробника м’яса птиці. Якщо вам цікаво, як Ряба ставала «Нашою», рекомендуємо прочитати:
День фінансів: рішення щодо облікової ставки, реформа діяльності НБУ, підвищення ліміту переказів без фінмоніторингу

Історія МХП. Як компанія перемогла «ніжки Буша»

Також ми розповідали історії monobank, АТБ, Нової Пошти і Rozetka.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас