Рада збільшила суму переказів, що не підлягають фінмоніторингу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада збільшила суму переказів, що не підлягають фінмоніторингу

Особисті фінанси
11188
Верховна Рада України збільшила суму готівкових переказів, які не підлягають фінансовому моніторингу. Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, вирішив розповісти, що передбачає законопроєкт №5559.
Прийняття законопроєкту підтримали 315 депутатів. Документ вносить зміни до ст. 14 закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».
Про головні законодавчі ініціативи, які можуть торкнутися ваших гаманців, ми оперативно інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь і завжди будьте в курсі головних змін!
Що змінилось. Сума переказів, яка не підпадає під фінмоніторинг, збільшується на 1 гривню. Тепер анонімно можна переводити до 5000 гривень включно.
Як було раніше. Раніше такому контролю не підлягали суми до 4999 гривень включно.
У пояснювальній записці наголошується, що закон прийнято у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переводити суму до 4999 гривень, тому її вирішили округлити.
Вимоги фінансового моніторингу не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України в сумі, що не перевищує 5000 гривень.

Довідка Finance.ua:

  • 28 квітня 2020 року набрав чинності Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів».
  • фінансові операції або спроба їх здійснення незалежно від суми, на яку вони здійснюються, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності;
  • банки мають право не повертати депозит вкладнику та вимагати від них додаткові документи через проблеми, пов’язані з фінансовим моніторингом.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас