День фінансів: сума за продаж «хорошого» ПриватБанку, прогноз щодо курсу до 2024, криптовалюта для Мессі
П’ятниця, 13 👻 серпня. Обійдемося без жахів. Тільки факти:
Про приватизацію «хорошого» ПриватБанку. В оновленій стратегії ПриватБанку до 2024 року, яку оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко, йдеться про 80 млрд грн надходжень від продажу фінустанови. Щоправда, існує і низка цілей, які банк повинен досягти.
Про субсидії за новими нормативами. Кабмін скасував норму, запроваджену навесні 2020 року, про збільшення на 50% соціальних нормативів на ЖКП при призначенні субсидій. Підвищений норматив буде діяти тільки в разі введення в регіоні «червоного» рівня карантину. Змінюються й інші правила надання субсидій.
Про зміни керівників в УЗ. Нещодавно в УЗ вчергове змінилося керівництво: замість Івана Юрика виконувачем обов’язків голови правління став Олександр Камишин. Наші колеги з порталу «Слово і Діло» підрахували, як часто з 2011 року в «Укрзалізниці» змінювався керівник і який чистий прибуток або збиток отримувала компанія. Цікава статистика.
Про курс до 2024. Прогноз уряду. Гривня буде повільно знецінюватися відносно долара протягом наступних років.
Такий прогноз Міністерство економіки заклало в бюджетній декларації на 2022−2024 роки. Згідно з прогнозом, наприкінці 2022 року долар коштуватиме 28,70 гривні. Середньорічний курс у 2024 році очікують на рівні 29,20 гривні, а завершить рік гривня з курсом 29,40 гривні.
Про турецькі безпілотники в Україні. Турецький виробник безпілотних літальних апаратів Baykar має намір інвестувати в Україну. Існує проєкт, який передбачає 100-відсоткові інвестиції Baykar в створення новітнього центру науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, створення виробничих потужностей і збирання БПЛА, а також цехів техобслуговування і ремонту.
Про борги перед пенсіонерами з окупованих територій. Пенсіонерам з окупованих територій на початок 2021 року заборгували 83 млрд гривень. Як запевняють у Рахунковій палаті, заборгованість виникла через те, що протягом трьох років уряд не затвердив порядок соціальних виплат громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Крім того, немає єдиного підходу до обліку страховими фондами сум невиплачених соцвиплат за минулий період.
Про строки скасування паперової довідки про місце реєстрації. У Міністерстві цифрової політики планують наприкінці жовтня або на початку листопада дозволити жителям усіх міст України з ID-паспортом змінювати місце реєстрації за допомогою сервісу «Дія». Таким чином хочуть повністю ліквідувати «інститут папірця і штампа» в паспорті.
Про продаж бренду Reebok. Один з найбільших світових виробників спортивних товарів Adidas продає бренд Reebok за 2,1 млрд євро. Покупцем виступає американська компанія Authentic Brands Group. Відзначимо, Adidas AG купила Reebok в 2006 році разом з брендами Rockport, CCM Hockey і Greg Norman, які надалі продала, виручивши близько 400 млн євро.
Про затягування робіт на Шулявському мості. Головна причина затримки завершення робіт на Шулявському шляхопроводі в Києві полягає в ситуації з 5-им цехом заводу «Більшовик». КМДА ніяк не може досягти домовленостей з Фондом держмайна.
Про фанатську криптовалюту для Мессі. В останні дні активно обговорюється перехід зірки футболу Ліонеля Мессі з каталонської Барселони в паризький ПСЖ. Але не всі знають, що зарплата зоряного новачка ПСЖ буде включати в себе виплати в криптовалюті (фанатські токени).
ПСЖ запустив свої фанатські токени в 2018 році у співпраці з блокчейн-платформою Socios, яка також надає свої послуги «Барселоні», «Манчестер Сіті», «Ювентусу», «Мілану» та іншим.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною