День фінансів: новий тариф на світло, стратегія приватизації ПриватБанку, продовження карантину в Україні
У середу, 11 серпня, розповімо про можливі варіанти приватизації ПриватБанку і мінімальні ціни на готелі в Єгипті.
В Україні продовжили карантин. Через поступове погіршення ситуації з коронавірусом в Україні продовжать адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації на два місяці – до 1 жовтня. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, фахівці починають фіксувати перші негативні тенденції щодо зростання кількості госпіталізацій і важких хворих на коронавірус.
Тариф на світло знизили, але не для всіх. Кабмін сьогодні ухвалив постанову про зниження тарифу на електроенергію. З 1 жовтня цього року домогосподарства, які споживають менше ніж 250 кВт-год електроенергії, сплачуватимуть за неї за тарифом 1,44 грн/кВт-год. Для інших домогосподарств тариф залишиться без змін — тобто 1,68 грн/кВт-год.
Ключовий закон про ДіяCity підписано. Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Документ запроваджує правовий режим «Дія Сіті» та визначає організаційні, правові та фінансові засади його функціонування. Відповідно до закону, до компаній-резидентів «Дія Сіті» застосовуватимуться спеціальні умови оподаткування. Стати таким резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог.
Стратегія приватизації Приватбанку. Сьогодні Кабмін затвердив стратегію розвитку державного ПриватБанку до 2024 року. Вона передбачає розділення його на «хороший банк» і реструктуризаційний підрозділ для успішної приватизації. У стратегії визначено три можливі опції приватизації: приватне розміщення всього банку, приватне розміщення «хорошого банку» і первинне розміщення акцій «хорошого банку». Надходження від продажу банку можуть скласти близько 80 млрд грн.
Спецнормативи при розрахунку субсидій. Кабмін скасував норму про збільшення на 50% соціальних нормативів при призначенні субсидій. Підвищений норматив буде діяти тільки в разі введення в регіоні «червоного» рівня карантину. Водночас, за даними Мінсоцполітики, на сьогодні допомогу призначено майже 80 відсоткам минулорічних субсидіантів.
Доплати пенсіонерам віком від 70 до 75 років. Мінсоцполітики пропонує з 1 жовтня 2022 року пенсіонерам віком від 70 до 75 років щомісяця доплачувати по 300 гривень. Також планується щорічна індексація таких доплат пенсіонерам. Так, починаючи з 2023 року, розмір щомісячної компенсаційної виплати щорічно з 1 березня підвищується на коефіцієнт збільшення, який визначається Кабміном з одночасним визначенням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати.
Мінімальні ціни на готелі в Єгипті. Для того щоб побороти нелегальну конкуренцію між готельєрами, які знижують ціни і надають туристам недостатньо хороший сервіс, з 1 листопада мінімальна ціна на розміщення у п’ятизірковому готелі в Египті становитиме 40 доларів на людину, в чотиризірковому — 28 доларів. Також влада країни знизила ціни на обслуговування літаків в аеропорту на 20−50% і зробила знижки на авіапаливо, які будуть діяти до квітня 2022 року.
Одна з наймасштабніших крадіжок криптовалюти. Хакери зламали платформу на основі блокчейн Poly Network і вивели понад 600 мільйонів доларів у криптовалютах. Всього зловмисники вивели 2 858 токенів криптовалюти Ethereum на суму близько 267 мільйонів доларів, 6 610 токенів Binance на суму понад 252 мільйони доларів і приблизно 85 мільйонів доларів в токенах USDC в мережі Polygon.
Нагадаємо, що з 1 липня в Україні офіційно запрацював ринок купівлі-продажу землі. Це рішення вкрай зацікавило як дрібних, так і великих фермерів. Однак перед фермерами постало закономірне питання: де позичити грошей на розвиток справи? Finance.ua вивчив пропозиції на ринку кредитування та відібрав найцікавіші програми банків:
Кредити для агробізнесу: де взяти гроші 🌿💰
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною