День фінансів: новий тарифний план від «Нафтогазу», виплата субсидій через блокчейн, 1 млн дол. на запуск супутника
Понеділок, 9 серпня. Гетманцев розповів, як контролюватимуть доходи і витрати українців, а Мінцифри — як регулюватимуть ринок криптовалют.
«Комфортний сезон» від «Нафтогазу». «Нафтогаз» ввів новий тарифний план для побутових клієнтів – «комфортний сезон», який діятиме протягом опалювального сезону — 7 повних місяців: з 1 жовтня і до 30 квітня. Ціна на газ в тарифному плані – 7,96 грн/куб. м з ПДВ без вартості розподілу. Підключитися до тарифного плану можна за умови відсутності боргу у клієнта.
Доходи криптовалютників хочуть оподаткувати. Мінцифри пропонує встановити ставку податку на доходи фізосіб з операцій з криптовалютами на рівні 5%. Податок буде стягуватися з різниці між ціною продажу та придбання активу, тобто з інвестиційного доходу. Наприклад, продаж Bitcoin приніс клієнту прибуток в 1 тисячу грн, а ефіріум був проданий зі збитками в 300 грн. Сума, що підлягає оподаткуванню, розраховується таким чином: 1000 − 300 = 700. Тобто 5% податків потрібно буде заплатити з 700 грн.
- У Мінцифрі також заявляють, що українці зможуть розраховуватися криптовалютами. «Власники криптовалют отримають низку переваг. Завдяки тому, що з’явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свої кошти у віртуальних активах, якщо щось трапиться», — сказав заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
- Крім того, в Міністерстві пропонують е-гривню використовувати для забезпечення цільових соціальних виплат. Наприклад, в такій валюті можуть почати виплати субсидій, і витратити ці гроші можна буде виключно на оплату комунальних платежів. Відстежувати операції можна за допомогою блокчейна.
Доходи українців контролюватимуть. Раніше ми писали про те, що Кабмін готує для внесення до парламенту законопроєкт про так звані непрямі методи податкового контролю. Як розповів нардеп Данило Гетманцев, згідно з документом, банки повинні будуть повідомляти про своїх клієнтів, у яких перекази за рахунком значно перевищують підтверджений дохід, а продавців зобов’яжуть повідомляти про великі покупки своїх покупців.
- Водночас Нацбанк вже визначив порядок відкриття та ведення рахунків для цілей одноразового добровільного декларування. Так, декларант повинен буде відкрити в банку спеціальний рахунок і внести на нього готівкові кошти, банківські метали через касу банку за заявою на переказ готівки, а в реквізиті «Призначення платежу/Зміст операції» необхідно буде відзначити «добровільне декларування».
Супутник на честь 30-річчя Незалежності. Україна готується до запуску першого спутника. Планова дата пуску супутника — грудень 2021 року. Контакт з компанією, що забезпечує запуск українського супутника «Січ 2−30» на ракеті Falcon 9, виробленій компанією SpaceX, укладено, і здійснено авансування робіт. Вартість запуску супутника без витрат на створення адаптера — 1 мільйон доларів.
Що змінилося з ухваленням закону про роботу колекторів. У Мін’юсті нагадали, що з 14 липня 2021 року повною мірою введено в дію Закон № 1349-IX, з ухваленням якого вперше з’явилося чітке законодавче регулювання роботи колекторських компаній. У Міністерстві повідомляють, що у колекторів з’явилися нові способи взаємодії зі споживачем. Також у Мін’юсті пояснили, що колекторським компаніям забороняється.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною