491
Понад 60% українців у Польщі працюють легально, у Німеччині – близько 10%
— Особисті фінанси
За неофіційними даними, половина українців, які працюють за кордоном, не мають офіційного працевлаштування.
Про результати такої роботи розповів голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Поки що немає точної інформації про кількість українців, які працюють за кордоном, і, на думку експерта, на сьогодні в цілому від 3 до 5 млн наших громадян мають роботу в інших країнах. З них приблизно половина працюють нелегально, проте кількість працівників, які влаштовуються на роботу офіційно за кордоном, поступово збільшується.
Читайте також: Робота в Польщі. 5 найбільш затребуваних спеціалістів
За словами Василя Воскобойника, співвідношення легальних і нелегальних працівників залежить від конкретної країни. Наприклад, у такій країні, як Польща, понад 60 відсотків українців працюють офіційно. А в Німеччині, навпаки, близько 90 відсотків працівників з України працевлаштовані нелегально.
Як повідомив експерт, такі цифри ми маємо з огляду на те, що навіть у своїй країні велика кількість людей працюють нелегально.
«За оцінкою інспекції праці України, у нас 20 відсотків працездатного населення працює нелегально. І коли українці працюють неофіційно у своїй країні, вони не розуміють, чому вони так само не можуть працювати і за кордоном. Наразі держава Україна жодним чином не регулює ринок міжнародного працевлаштування», — заявив Воскобойник.
Також експерт повідомив, що багато українців натрапляють на шахраїв, які обіцяють офіційне працевлаштування за кордоном.
Довідка Finance.ua:
- Середня пропонована заробітна плата в Польщі становить 58 тис. грн. Для порівняння — середня зарплата в Україні в травні склала трохи більше ніж 17 тис. грн.
- найбільше відкритих вакансій для заробітчан з України в таких сферах: IT (15% всіх вакансій категорії «Робота в Польщі»). До речі, компенсація IT-фахівців — одна з найвищих в країні (середня заробітна плата становить понад 94 тис. грн); на другому місці за кількістю вакансій — пропозиції для робочого персоналу (13%). Компенсація може становити 51 тис. грн.
Хочу отримати гроші до зарплати 💸
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною