Мінекономіки ініціює зменшення гендерного розриву в зарплатах
Мінекономіки розробило проекти Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та плану заходів з її реалізації.
Про це повідомляє Мінекономіки.
«Рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України, незважаючи на певні позитивні зміни в останні роки, залишається достатньо високим. Як наслідок існує розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні, який хоч і демонструє упродовж 2020 – першої половини 2021 року тенденцію до скорочення – за підсумками першого кварталу 2021 року він досяг найнижчого рівня за всю історію нашої держави та склав близько 18 % – проте залишається суттєво вищим ніж у більшості розвинених країн світу, у тому числі країн Європейського Союзу», – прокоментувала заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.
Довідка Finance.ua:
- в Україні гендерна нерівність в доходах фрілансерів виражена ще більше, ніж в світі: українські жінки отримують 74% середньої погодинної ставки чоловіків; в світі цей розрив менше – 84%.
- Кабінет Міністрів планує до 2025 року збільшити співвідношення середньої зарплати жінок і чоловіків до 83% і до 85% – в 2030-м, тоді як в 2015-му цей показник був на рівні 74,9%.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною