Чого чекати від курсу цього тижня? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чого чекати від курсу цього тижня?

Валюта
1294
У липні гривня зміцнилася як до долара (восьмий місяць поспіль, з грудня минулого року), так і до євро (третій місяць поспіль, з березня).
Судячи з офіційних курсів, встановлених НБУ, долар за місяць знизився з 27,1763 до 26,8867 грн (-1,1%). Курс євро за цей же час знизився з 32,3018 до 31,9239 грн (-1,2%).
Трохи більше в порівнянні з доларом зниження європейської валюти пов’язане зі зниженням євро відносндо долара на світовому валютному ринку.
Так, за місяць валютна пара EUR/USD незначно знизилася з 1,1890 до 1,1870 (-0,1%).
При цьому з початку року долар знизився до гривні на 4,9%, а євро подешевшав до національної валюти на 8,1%. Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик «Альпарі», серед валют країн колишнього СРСР гривня посідає друге місце за зміцненням до долара з початку року після вірменського драма.
За зміцненням у липні гривня посіла четверте місце, пропустивши вперед вірменський драм, білоруський рубль і грузинський ларі.
«Зміцнення гривні багато в чому пов’язане зі сприятливою зовнішньою кон’юнктурою — високими світовими цінами на багато позицій українського експорту, включаючи руду, метали, аграрну продукцію. Крім цього, зберігається високий попит нерезидентів на облігації внутрішньої держпозики. Позитивно на курсі позначилися плани щодо дорозміщення єврооблігацій на $ 0,5 млрд. А також інформація про емісію МВФ серед своїх членів спеціальних прав запозичення (SDR), в результаті якої Україна може поповнити у вересні свої міжнародні активи на суму приблизно $ 2,9 млрд. При цьому населення залишається великим чистим продавцем валюти», — сказав Іосуб.
З його слів, в серпні варто очікувати продовження зниження долара і євро до гривні, позаяк збережеться більшість нинішніх факторів її зміцнення.
«До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 26,3−26,9 грн, євро — в діапазоні 31,2−31,9 грн», — коментує експерт.
Андрій Гойлов, аналітик RoboForex, також нагадує, що завтра відбудеться аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані облігації в гривнях з термінами погашення в 12, 18, 24, 36 і 60 місяців.
«Повернення нерезидентів на первинний український борговий ринок може спровокувати новий „виток“ зміцнення гривні. Вважаю, що наступного тижня долар США до гривні почне зміцнюватися до рівня 27,15. Єдина європейська валюта, ймовірно, досягне позначки в 32,10», — прогнозує експерт.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас