0 800 307 555
0 800 307 555

В Естонії створили спрей від коронавірусу: захищає і від штаму «Дельта»


В Естонії створили спрей від коронавірусу: захищає і від штаму «Дельта»

В Естонії лабораторні дослідження спрею для носа з антитілами до коронавірусу, розробленого у співпраці з естонськими компаніями та університетами, довели його ефективність у блокуванні поширеного наразі дельта-штаму коронавірусу.

Про це повідомляє Postimees.

Зокрема, лабораторні дослідження показали, що спрей для носа забезпечує захист як від початкового уханьского штаму, так і від дельта-штаму індійського походження, а також від британського, південноафриканського і бразильського штамів.

Науковий директор компанії Icosagen, що займається генною інженерією, Март Устав молодший сказав, що лабораторні дослідження до теперішнього моменту підтвердили, що розроблений назальний спрей однаково добре захищає від усіх штамів коронавірусу, які, на думку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), викликають найбільше занепокоєння, включаючи дельта-штам, який зараз поширюється в Естонії.

«Разом з нашою командою ми постійно відстежуємо зміни у вірусі і проактивно тестуємо здатність назального спрею BioBlock нейтралізувати ті штами, які ще не набули значного поширення», — зазначив Март Устав молодший.

Зазначено, що рішення, що дозволяє виробляти і продавати BioBlock, було прийнято Департаментом здоров’я на підставі висновку групи експертів з прикордонних продуктів, що складається з фахівців з Департаменту лікарських засобів, Департаменту здоров’я, Департаменту сільського господарства і продовольства і Департаменту захисту прав споживачів і технічного нагляду.

Причому з юридичної точки зору це не ліки чи медичний пристрій, але інформація про продукт і інформація на упаковці узгоджені як з Департаментом лікарських засобів, так і з Департаментом здоров’я.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua