0 800 307 555
0 800 307 555

Які оновлення чекають електронні будівельні послуги у серпні


Які оновлення чекають електронні будівельні послуги у серпні

З 1 серпня в е-системі у сфері будівництва з’являться три оновлення. Вони стосуватимуться проєктної документації, присвоєння та зміни адрес об’єктів будівництва й технічної інвентаризації.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Мінцифри, Мінрегіон і міжнародні партнери створюють будівельні онлайн-послуги, які допомагають боротися з корупцією. Впровадження онлайн-сервісів у сфері будівництва дозволяє зменшити хабарництво на 734 млн грн на рік», — ідеться в повідомленні.

Серед оновлень:

  • обов’язкове завантаження в ЄДЕССБ проєктної документації. Для об’єктів СС2/СС3 для отримання дозволу на початок будівельних робіт обов’язковим є подання проєктної документації в повному обсязі, а для СС1 — зазначення номера проєктної документації в повідомленнях та деклараціях. Відтепер потрібно буде вносити відомості про координати об’єктів будівництва, їх висотність, розрахунок класу наслідків тощо;

Читайте також: Реєстр будівельної діяльності повністю відкрито

  • обов’язкове внесення даних про проведену технічну інвентаризацію об’єктів. Відтепер ДАБІ, держреєстратори та нотаріуси можуть отримати довідку про технічну інвентаризацію нерухомості, перш ніж реєструвати її. Дані можуть вносити лише особи, які мають професійну атестацію та сертифікат кваліфікації на право виконання технічної інвентаризації. Ця можливість доступна в особистому кабінеті атестованих осіб в е-системі будівництва;
  • присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна буде відбуватись через ЄДЕССБ. Реєстратори речових прав зможуть отримувати відомості про присвоєння адреси з електронної системи у сфері будівництва. Також буде можливість відстежувати всі зміни об’єкта.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua