0 800 307 555
0 800 307 555

Порушники строків подання фінзвітності у форматі XBRL уникнуть санкцій


Порушники строків подання фінзвітності у форматі XBRL уникнуть санкцій

Національний банк упродовж 2021 року не застосовуватиме санкції до надавачів фінпослуг за порушення строків подання фінансової звітності у форматі XBRL.

Національний банк України пропонує надати додатковий час фінансовим установам для складання та подання фінансової звітності, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі.

Про головні банківські новації ми також розповідаємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин.

Водночас відповідна звітність має бути подана до 31 грудня 2021 року.

«Для цього Національний банк розробив та пропонує для обговорення з ринком відповідний проєкт постанови Правління. Упродовж січня-червня 2021 року тривав процес запровадження та налаштування системи фінансової звітності. Тому упродовж цього періоду фінансові установи не мали змоги подавати фінансову звітність до системи», — кажуть у Нацбанку.

Крім того, сьогодні надавачі фінпослуг ще продовжують реєструвати свої корпоративні профілі в системі, а це є обов’язковою умовою для початку подання фінансової звітності.

«Отже, Національний банк вирішив надати додатковий час для складання та подання фінансової звітності за 2020 рік, проміжної фінансової звітності за 2021 рік (перший квартал, перше півріччя, дев’ять місяців), які складені на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами у форматі XBRL до системи фінансової звітності», — додав регулятор.

Проте надавачі фінансових послуг мають дотримуватися встановлених строків подання до Національного банку:

  • даних фінансової звітності у форматі XML відповідно до Реєстру показників, який розміщений на вебсайті НБУ;
  • фінансової звітності в іншому форматі, ніж XBRL, якщо таке подання передбачено діючими нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг/Держфінпослуг та прийнятими на їх заміну актами НБУ.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua