0 800 307 555
0 800 307 555

Безос запропонував NASA $2 мільярди за контракт на створення корабля для польоту на Місяць


Безос запропонував NASA $2 мільярди за контракт на створення корабля для польоту на Місяць

Засновник Amazon та аерокосмічної компанії Blue Origin мільярдер Джефф Безос запропонував керівникові NASA Біллу Нельсону покрити до 2 млрд доларів витрат в обмін на контракт з виробництва місячного модуля.

Про це Безос написав у відкритому листі Нельсону.

Компанія Безоса Blue Origin, ідеться в листі, “прагне побудувати майбутнє, у якому мільйони людей житимуть і працюватимуть у космосі на благо Землі. Ми переконані, що для просування майбутнього Америки в космосі NASA має швидко й гарантовано повернутися на Місяць”.

За словами мільярдера, Blue Origin відгукнулася на терміновий заклик NASA розробити посадковий модуль, створила національну команду – для проєктування, будівництва та експлуатації системи польоту. NASA інвестувала в цю команду понад пів мільярда доларів, і вона показала добрі результати. Команда розробила безпечну та ефективну конструкцію, яка зможе забезпечити висадку людини у 2024 році для постійної місії на Місяці.

Як пальне модуль використовуватиме рідкий водень, який можна видобувати на Місяці. Систему спроєктовано таким чином, щоб вона могла переміщатися на різних ракетах-носіях, зокрема Falcon Heavy, SLS, Vulcan і New Glenn, зазначає Безос, вважаючи це великою перевагою проєкту. Початкова місія компанії Blue Origin вимагає всього трьох комерційних запусків. Це дуже мала кількість і знижує ризик провалу місії через аномалії при запуску, йдеться в листі.

«Однак, – продовжує Безос, – попри ці переваги, в останній момент посадова особа Агентства вирішила надавати багаторічну, багатомільярдну підтримку компанії SpaceX… Це рішення порушило традицію успішних комерційних космічних програм NASA, поклавши край конкуренції на роки вперед».

Натомість Безос запропонував NASA відшкодувати до $2 млрд дефіциту бюджету в обмін на контракт зі створення посадкового модуля для висадки на Місяць. Компанія готова відмовитися від отримання платежів цьогоріч і упродовж двох наступних років.

«Це не відстрочка, а повна відмова від цих платежів», – підкреслюється в листі.

Blue Origin пропонує своїм коштом узяти участь у розробці та запуску елемента посадкового модуля, щоб знизити ризики для астронавтів. Витрати на цю частину програми компанія оцінює більш як у $1 млрд.

Компанія пропонує укласти контракт з фіксованою ціною і покрити всі перевитрати, у тому числі пов’язані зі збільшенням витрат партнерів.

Нагадаємо: у квітні NASA повідомило, що уклало контракт на суму 2,89 млрд доларів з компанією Маска SpaceX із розробки й побудови посадкового модуля для доставлення астронавтів на Місяць. Blue Origin також претендувала на контракт і оскаржила рішення NASA, після чого космічне агентство попросило SpaceX призупинити роботи.

У липні Безос злітав у космос на ракеті New Shepard, яку побудувала Blue Origin. Мільярдер, його брат Марк і ще двоє космічних туристів піднялися більш як на 100 км. Після цього капсула з екіпажем на парашутах спустилися на землю. Весь політ тривав трохи понад 10 хвилин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua