0 800 307 555
0 800 307 555

Разумков пропонує створити окремий орган з визначення олігархів


Разумков пропонує створити окремий орган з визначення олігархів

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков пропонує створити комісію при Національному агентстві з попередження корупції (НАЗК) для визначення переліку осіб, які мають надмірний вплив і значну економічну і політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

«На мій погляд, це має бути незалежна комісія, яка може діяти при НАЗК. Я подавав відповідні правки. Вона формується на конкурсній основі, є незалежною, громадською, не потребує додаткових витрат на свою діяльність. Організаційний процес роботи комісії фактично забезпечуватиметься НАЗК», — заявив Разумков в ефірі каналу «Україна 24».

За його словами, щоб уникнути конфлікту інтересів, перелік олігархів має визначати не Рада національної безпеки і оборони (РНБО), а незалежний орган.

«Але і тут все повинно бути прозоро. Щоб ніхто не міг дорікнути представникам влади, що вони прописали це під себе. Якщо ми запускаємо такий механізм, то він повинен діяти постійно», — підкреслив спікер.

Спікер Ради додав, що ще необхідно прийняти деякі інші ініціативи для врегулювання відносин між владою і бізнесом, зокрема, про лобіювання і антитрастове законодавство, виконувати функцію боротьби з монополіями.

Нагадаємо, раніше Разумков заявляв, що займатися визначенням того, хто може підпадати під визначення олігарха, яке планується ввести в Україні, має особлива структура при Нацагентстві із запобігання корупції.

Перед цим Разумков вже критикував законопроект Зеленського про олігархів, підкреслюючи, що РНБО є координаційним органом, який не має повноважень визначати, хто є олігархом, а хто ні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua