0 800 307 555
0 800 307 555

Облгази заборгували Оператору ГТС понад 9 мільярдів гривень


Облгази заборгували Оператору ГТС понад 9 мільярдів гривень

Заборгованість облгазів перед ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) за відібраний газ перевищує 9,4 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті компанії.

«За підсумками I півріччя 2021 року заборгованість операторів газорозподільних мереж (обл-, міськгазів) перед Оператором ГТС складає понад 9,4 млрд грн. На цю суму ОГРМ безоплатно відібрали газ з української ГТС для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ)», — йдеться у повідомленні.

ОГТСУ зазначає, що за останні два місяці динаміка погашення заборгованості залишається вкрай низькою. При цьому, частина облгазів продовжує несанкціоновано відбирати газ та накопичувати борги.

«Попри санкції і кримінальні провадження Донецькоблгаз збільшив борг у червні на 57,6 млн грн (сукупний борг — 1,1 млрд грн), а Тернопільміськгаз — на 5,9 млн грн (0,6 млрд грн). Ці два підприємства системно не розраховуються с ОГТСУ та є одними з найбільших боржників, які протягом багатьох місяців не сплачують за відібраний газ для своїх ВТВ», — підкреслює Оператор ГТС.

Читайте також: Кияни почали отримувати платіжки з «доплатами»: за що доведеться платити

До того ж у червні значно наростили борги Кіровоградгаз (на 22,8 млн грн), Херсонгаз (на 19,4 млн грн), Мелітопольгаз (на 5,4 млн грн). ОГТСУ прогнозує, що з настанням нового опалювального сезону ситуація з накопиченням заборгованості погіршиться. Тому, наголошують у компанії, до настання опалювального періоду критично важливо імплементувати на рівні Кабінету Міністрів ухвалені на законодавчому рівні зміни щодо впровадження розподільчих рахунків для облгазів. Такий механізм передбачає, що частина коштів, які облгази отримують від населення за послугу розподілу газу, буде автоматично перерахована для сплати за газ на ВТВ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua