Розпочалася реєстрація колекторів: НБУ оприлюднив е-форми документів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розпочалася реєстрація колекторів: НБУ оприлюднив е-форми документів

Особисті фінанси
207
14 липня набуває чинності закон України № 1349-IX, який регулює роботу колекторських компаній. А отже, нині розпочалася реєстрація колекторських компаній.
Про це йдеться на сайті Нацбанку.
Національний банк, у свою чергу, почав приймати документи для включення заявників до Реєстру колекторських компаній.
До речі, про зміни у фінансовому світі ми також пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Долучайтеся, щоб не пропустити найважливіші новини для вашого гаманця! 🤫
Що це означає? Усі компанії, як зі статусом фінансової установи, так і без нього, що вже працюють на ринку, повинні упродовж місяця – з 14 липня до 13 серпня – подати НБУ документи для реєстрації.
Щоб спростити процес подачі документів, регулятор розробив та опублікував спеціальні електронні форми у форматі Word та Excel. Важливо: саме форми в форматі Word та Excel потрібно заповнювати заявникам для подання пакета документів Нацбанку. Файли PDF наведені виключно довідково.
Які форми заповнювати? Зазначається, що різні категорії заявників заповнюють різні форми:
  • компанії без статусу фінансової установи повинні подати повний пакет документів;
  • натомість небанківські фінансові установи, що мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг (а саме на факторинг чи кредитування), – скорочений перелік документів. Небанківські фінансові установи з ліцензіями на кредитування або факторинг, що мають намір набути статус колекторської компанії, мають заповнити лише електронну форму під назвою “Заява про включення небанківської фінансової установи до реєстру колекторських компаній”.
Заявники, які не мають ліцензій на послуги кредитування та факторингу, повинні заповнити усі форми в рядках 1-6 в таблиці за посиланням, а саме:
  • заява про включення юридичної особи до реєстру колекторських компаній;
  • анкета з описом бізнес-намірів;
  • анкета щодо політик та внутрішніх положень щодо взаємодії зі споживачами, захисту персональних даних, порядку організації та проведення навчання і підвищення кваліфікації працівників;
  • відомості про особу, залучену заявником на підставі цивільноправових договорів для безпосередньої взаємодії зі споживачами;
  • повідомлення про подання відомостей про структуру власності заявника/колекторської компанії;
  • відомості про остаточних ключових учасників у структурі власності заявника/колекторської компанії та відомості про власників істотної участі в заявнику/колекторській компанії.
Заявники, які не мають ліцензій на фінансові послуги, також повинні подати Національному банку додаткові документи, а саме:
  • схематичне зображення структури власності компанії, складене відповідно до параметрів додатку 9 Положення;
  • документи для ідентифікації заявника, його власників істотної участі та керівників;
  • довідки про несудимість щодо своїх керівників та усіх власників істотної участі – фізичних осіб;
  • документ, що підтверджує внесення плати за розгляд пакета документів.
Компанії, які вже врегульовують борги за споживчими кредитами на користь інших осіб, мають один місяць – з 14 липня до 13 серпня – для подання пакета документів для реєстрації.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас