«Мегабанк» розкаже про безпеку готівкових платежів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Мегабанк» розкаже про безпеку готівкових платежів

Особисті фінанси
38
7 липня стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія із безпеки готівкових розрахунків «Анатомія гривні», ініційована Національним банком України. АТ «Мегабанк» приєдналося до кампанії, мета якої – навчити українців швидко перевіряти банкноти гривні на справжність та нагадати, які банкноти та монети в обігу, а які вже не приймаються до оплати.
Клієнти нашого банку дізнаються про:
1) елементи захисту та способи перевірки справжності банкнот;
2) порядок дій у разі виявлення сумнівних щодо справжності та/або платіжності банкнот та монет національної валюти;
3) місця обміну зношених, пошкоджених, сумнівних щодо справжності та/або платіжності банкнот та монет національної валюти;
4) номінали банкнот та монет, які лишаються в обігу, а які вилучено.
Заступник Голови Правління АТ «Мегабанк» Олександр Шипілов:
Безготівкові розрахунки нині є поширеним сучасним способом оплати товарів і послуг. Водночас готівка залишається у достатньому вжитку у населення, а отже тема захисту та надійності готівкової валюти потребує висвітлення. До тепер ми вже долучалися до інформаційної кампанії щодо безпеки безготівкових розрахунків, тепер настав час розповісти все про гривневі банкноти і монети. Дякуємо Нацбанку за чергову ініціативу та можливість приєднатися до неї.
Заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан:
Система захисту гривні перебуває на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Українська гривня має сучасні інноваційні елементи захисту, які дозволяють просто перевірити справжність банкноти візуально та на дотик. Потрібно лише знати, на що звертати увагу. У нашій інформаційній кампанії ми ще раз нагадаємо українцям про прості правила безпеки готівкових розрахунків.
Він пояснив, що рівень підроблення банкнот національної валюти залишається стабільно низьким. У 2020 році на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 шт. підроблених банкнот. Для порівняння: цей показник у країнах Європейського Союзу в минулому році був втричі вищий і становив приблизно 17 банкнот євро.
Водночас більшість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні – низької якості. Вони друкуються на принтерах і розраховані на неуважність громадян та касирів. У Нацбанку впевнені, що найкращий захист від отримання підроблених грошей – поінформованість українців, зокрема, прості правила, які допоможуть легко перевірити справжність українських грошей.
У рамках кампанії НБУ запускає навчання касирів банків, пошти, магазинів, АЗС та аптек, а також спеціальну вебсторінку (лендинг) «Анатомія гривні», що містить відповіді на актуальні питання стосовно безпечних готівкових розрахунків.
Важливу інформацію щодо готівкових розрахунків «Мегабанк» поширюватиме через офіційні канали, зокрема:
https://www.facebook.com/megabank
https://www.instagram.com/megabank.ua
Довідково
Інформаційна кампанія «Анатомія гривні» триватиме впродовж липня-вересня 2021 року в усіх регіонах України. Вона відбувається за підтримки Кіберполіції та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. До кампанії долучилося понад 50 партнерів: Укрпошта, мережі магазинів та аптек (Novus, Фокстрот, АТБ, Епіцентр, Велмарт, Велика Кишеня, Ельдорадо, АНЦ), автозаправні станції (WOG, БРСМ-Нафта, Shell, Klo, Sоcar, OKKO) та майже 40 банків (Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк, Укргазбанк, ПУМБ, Укрсиббанк, Банк Південний, Кредобанк, Сбербанк, Банк Кредит Дніпро, А-Банк, Ідея Банк, Банк Альянс, Акордбанк, МТБ Банк, Правекс Банк, Комерційний Індустріальний Банк, Кристалбанк, Банк Львів, Банк Кліринговий дім, Індустріалбанк, Піреус Банк, Перший Інвестиційний Банк, Укрбудінвестбанк, Банк Грант, МетаБанк, Банк Український капітал, Агропросперіс Банк, Асвіо Банк, Мотор-Банк, Кредитвест банк, Земельний капітал, Скай Банк, Європейський промисловий банк, Оксі Банк, БТА Банк, Банк Траст-капітал, Банк Портал).
За матеріалами:
Мегабанк
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас