1450
США назвали п'ять головних реформ для України
— Казна та Політика
Україні слід зосередитися на п’ятьох ключових реформах, за допомогою яких уряд зможе розвинути досягнуті результати й в яких США готові допомогти Києву.
Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен 7 липня на сесії “Сильна Україна в сильній європейській і євроатлантичній сім’ї” під час 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі.
Читайте також: Ми з реформами найшвидші в Європі — Зеленський
«Найперше — це законопроєкт щодо Вищої ради правосуддя і також законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, які забезпечать прозорий процес відбору суддів. Другим є забезпечення прозорої процедури відбору керівництва Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що заслуговують на довіру і які базуються на їхніх заслугах», — зазначив Блінкен.
Третьою складовою дипломат назвав прийняття закону щодо прозорого корпоративного адміністрування, що захищатиме незалежність наглядової ради, генеральних директорів і відповідає стандартам Організації економічного співробітництва і розвитку.
Четвертим етапом Блінкен визначив прийняття законодавства щодо “демілітаризації” та “деполітизації” та “масштабування” Служби безпеки України. Він зауважив, що СБУ та інші установи мають зосередитися на антикорупційній діяльності, зокрема у вищих ешелонах влади, що є п’ятим кроком.
“З 2014 року було проведено низку розслідувань, але жоден із вищих посадовців не піддався суду і не був засуджений за корупцію. Люди повірять у систему тоді, коли система запрацює”, — резюмував держсекретар.
Водночас він зазначив, що процес реформ важкий, який зустрічає опір олігархів, однак додав, що українське суспільство продовжує прагнути змін.
Довідка Finance.ua:
- 29 червня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
- 22 червня 2020 року Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про судоустрій та статус суддів. Він повинен узгодити законодавство з рішеннями Конституційного суду. У новому законопроєкті скасовується норма про скорочення суддів Верховного суду (за реформою Зеленського склад ВС скоротився з 200 до 100 суддів) і рішення про скорочення їхньої зарплати. Рада прийняла цей законопроєкт 16 жовтня 2020 року.
До речі, про головні зміни в законодавстві, які можуть стосуватись ваших особистих коштів, ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій
За матеріалами: suspilne.media
Поділитися новиною