390 тис. боржникам вже арештували рахунки без залучення суду
На сьогодні в Єдиному державному реєстрі боржників значиться 390 755 виконавчих проваджень, відкритих на підставі не судових рішень, а так званого виконавчого нотаріального напису.
Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на інформацію ЄРБ та ЄДРСР.
Про важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, та законодавчі нововведення ми пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь! 🤫
Що це означає? Щоб прискорити і здешевити процес стягнення боргiв, колектори, ломбарди, кредитні організації та деякі банки все частіше звертаються в обхід суду до нотаріусів і отримують від них виконавчий напис — документ, якого достатньо, щоб заблокувати рахунки неплатника і накласти арешт на його майно. Сьогодні це питання набуває особливої актуальності, оскільки з 6 липня банки почнуть автоматично блокувати рахунки клієнтів на вимогу сторонніх кредиторів.
Втім, виконавчий напис можна оскаржити в суді, і громадяни роблять це все частіше: у 2018-му роцi було 2923 скасувань виконавчих написiв, у 2020-му — вже 5772, тобто за два роки цей покажчик збільшився в два рази.
В Опендатаботі зазначають, що якщо ваші рахунки арештовані на підставі сумнівного виконавчого напису, і ви хотіли б оскаржити його, то першим чином переконайтеся, що:
- виконавчий напис вчинений на підставі документiв, які є в перелiку, встановленому законом;
- нотаріус перевірив, що ваша заборгованість є безспірною та підтверджується відповідними документами;
- кредитор надав докази, що ви заборгували саме йому, а не якійсь іншій організації;
- з дня виникнення заборгованості минуло не більше трьох років.
Якщо якусь із цих умов порушено, можете вирушати до суду.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною