Ціна газу в Європі третій день стабільно додає по 4% — дійшла до $450/тис. куб. м — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна газу в Європі третій день стабільно додає по 4% — дійшла до $450/тис. куб. м

Енергетика
828
Третій день поспіль (з моменту Великого аукціону на бронювання українських газотранспортних потужностей на липень) спотова ціна газу в Європі стабільно збільшується на 4% на добу.
Європа очікує загострення дефіциту газу — вже у вівторок (6 липня) зупиниться до суботи (10 липня) магістраль «Ямал-Європа», яка прокачує на добу близько 100 млн куб. м газу. З 13 по 23 липня пройде щорічне техобслуговування газопроводу «Північний потік» (170 млн куб. м на добу).
Ціна газу з поставкою в п’ятницю на хабі TTF в Нідерландах закрилася на позначці $ 450 за тисячу кубометрів.
Крива ціни газу за останні три дні являє собою незвичайне видовище — пряму, що йде вгору під кутом 45%.
Аж до 2019 року на час ремонту «Північного потоку» і «Ямал-Європа» «Газпром» (MOEX: GAZP) збільшував прокачування газу через Україну. У 2020 році цього вперше не сталося — вся недопоставка була компенсована відбором газу зі сховищ у Європі. У 2020 році це трохи полегшило ситуацію на ринку, позаяк ПСГ Європи були переповнені.
Однак цього року ситуація протилежна. Наповненість сховищ ЄС — на мінімальному рівні за історію спостережень (47,46% за даними Gas Infrastructure Europe за підсумками 30 червня), що на 15,21 пунктів нижче середнього значення за останні п’ять років. Тому за аукціоном 29 червня на додаткові переривані потужності на транзит через Україну на липень (було виставлено 64 млн куб. м на добу) учасники ринку стежили з особливою увагою. Відмова «Газпрому» від бронювання потужностей на цьому аукціоні надала спотовим цінам на газ в Європі новий імпульс, який рухає ними третій день поспіль.
Генеральний директор «Оператора газотранспортної системи України» Сергій Макогон коментує кожен аукціон на газотранспортні потужності України. Цього разу свій коментар він дав газеті Financial Times: «Європа не повинна слідувати цьому ціновому шантажу „Газпрому“. Дефіцит поставок у Європу — це штучно створена проблема».
«Ми виконуємо всі заявки наших клієнтів», — надала в середині травня коментар щодо українських аукціонів на потужності заступник голови правління «Газпрому», генеральний директор ТОВ «Газпром експорт» Олена Бурмістрова.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас