Рада підтримала законопроєкт, який збільшує податкове навантаження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада підтримала законопроєкт, який збільшує податкове навантаження

Казна та Політика
1932
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.
Документ підтримали 264 нардепи.
Проєкт пропонує удосконалити деякі положення Податкового кодексу у частині, що стосується, зокрема, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходи фізичних осіб, додану вартість, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування.
Представляючи законопроєкт, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що «останнім часом навколо цього законопроєкту відбувається багато інсцинуацій і політичних спекуляцій».
«Нібито влада хоче притиснути чесний бізнес, зібравши з них максимальні податки. Це не відповідає дійсності. Запропоновані зміни торкнуться лише представників бізнесу, які протягом багатьох років звикли керуватися нормами, що були виписані спеціально під них та для їх збагачення. Це стосується, зокрема, протидії скруткам з ПДВ, ставки екологічного податку на викиди вуглецю, ставки оподаткування за користуваннями надрами», — сказав Марченко.
За його словами, окремі ставки податків не переглядались з 2017 року — акцизний податок на алкогольні напої, рента за користування стільниковим зв’язком та інші.
«За рахунок ліквідації схем доходи бюджету збільшаться на суму 50 млрд грн щорічно. Законопроєкт не вплине на пересічних громадян, малий бізнес, які працюють відкрито», — додав міністр.
«Зате деяким групам доведеться переглянути свої правила гри і почати сплачувати справедливі податки», — додав він.
Індексація ставок податків
Пропонується збільшити на 5% ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю у повітря стаціонарними джерелами забруднення, за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості) та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням індексу споживчих цін за 2020 рік.
Ставки рентної плати за користування надрами у цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів хочуть збільшити на 14,5%.
Зміни щодо адміністрування податків і зборів
Контролюючим органам надають право стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати самостійно визначеного платником грошового зобов’язання у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.
Податок на доходи фізичних осіб
Вводиться оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості.
Закон звільняє від оподаткування ПДФО доходи, отримані платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка виплачується у рамках:
  • бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва»,
  • державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених КМУ.
Від ПДФО звільняються кошти, отримані платником податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.
Податок на додану вартість
Встановлюється обмеження бюджетного відшкодування ПДВ для платників-посередників, у разі придбання та/або імпорту товарів, що у подальшому постачаються на митній території України.
Розширюється база оподаткування за рахунок оподаткування операцій з постачання всього ринку житла (об’єктів житлового фонду), крім житла, що будується за бюджетні кошти.
Оподаткуванню ПДВ підлягають операції з реалізації Національним банком України дорогоцінних металів (крім інвестиційного золота) фізичним та юридичним особам.
Акцизний податок
Скасовується пільга з акцизного податку для платників, які здійснюють постачання електричної енергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел). Закон обмежує накопичення запасів тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку. На виробників та імпортерів переносять обов’язок сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який на сьогодні сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі.
Екологічний податок
Ставки екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти збільшуються в 1,6 раза. У 2029 році передбачене їх підвищення у 8 разів (поступове). Зростають ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) з 10 грн/т до 30 грн/тонну. Закон підвищує ставки екологічного податку за відходи для підприємств гірничої промисловості з 0,49 грн до 1,5 грн/тонну.
Єдиний податок
З платників єдиного податку 4 групи виключають платників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці, страусів та перепелів.
Закон пропонує не включати до складу доходу платників єдиного податку 1−3 групи доходи, отримані у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка виплачується в рамках:
  • бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва»,
  • держпрограми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабміном.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас