364
День фінансів: будівництво лікарень за євростандартами, три платіжки за газ, оподаткування «надприбутків» експортерів
П’ятниця, 18 червня. Які зарплати лікарям обіцяє Зеленський, і скільки, за підрахунками Рахункової палати, українці заплатили на погашення держборгу минулого року.
Будівництво лікарень за євростандартами. Президент Володимир Зеленський заявив, що в поточному році в Україні запустять проєкт, що передбачає будівництво лікарень нового формату, які будуть відповідати рівню європейських клінік. Також Зеленський сьогодні підписав указ про підвищення мінімальної зарплати лікарів до 20 тис. гривень і середнього медичного персоналу — до 13,5 тис.
Водночас уряд Польщі заявив, що в 2022 році підвищить мінімальну заробітну плату до 3000 злотих (це близько 22 тис. грн). Мінімальна погодинана ставка для цивільно-правових договорів складе 19,60 злотих (142 грн). Таким чином, планується, що мінімальна заробітна плата зросте на 200 злотих (1445 грн) порівняно з сумою, що діє цьогоріч (2800 злотих — 20 227 грн), тобто на 7,1%.
«Надприбутки» експортерів планують оподаткувати. Депутати зареєстрували законопроєкт, яким пропонують запровадити граничні ціни на деякі види експортної продукції. При перевищенні цих цін компанії-експортери зобов’язані будуть платити до держбюджету 50% від доходів, отриманих понад установлюваний ліміт. На думку депутатів, це дозволить поповнити держбюджет на загальну суму $ 6,37 млрд на рік і перенаправити ці кошти на підтримку соціальної сфери.
Три платіжки за газ. В Україні узаконили третю платіжку за газ. Як розповів керівник Асоціації професійних керуючих нерухомості Андрій Нікончук, третя платіжка за газ буде з’являтися тоді, коли в цьому виникне необхідність. Наприклад, коли станеться аварійна ситуація, яку потрібно буде усунути.
Додамо, що понад 85% домогосподарствам житлова субсидія на наступний період буде призначена автоматично вже в найближчі тижні.
Що відбувається на ринку оренди житла. В Україні поступово відновлюється ринок оренди житла після різкого падіння навесні 2020 року, проте ще не досяг докарантинних показників. Власники житла стали оформляти більше договорів оренди, проте в основній масі ще не готові платити з цього податки. У новому матеріалі ми вирішили проаналізувати тенденції ринку оренди житла і чи вигідно зараз здавати житло:
Оренда житла: ситуація на ринку 🏡
Протистояння «Північному потоку-2». Міністр енергетики України Герман Галущенко сьогодні зазначив, що якщо проєкт «Північного потоку-2» реалізують, то Україна вимагатиме застосування європейського законодавства. Ще можливе питання повернення до ідеї консорціуму щодо газотранспортної системи — щоб забезпечити транзит територією України.
На продовження теми газу, той самий Галущенко заявив: щоб комфортно пережити наступну зиму, необхідно накопичити 19− 20 млрд кубометрів блакитного палива.
Погашення держборгу. За підрахунками голови Рахункової палати Валерія Пацкана, кожен українець у 2020 році зі своїх податків заплатив 12 300 грн на обслуговування та погашення державного боргу «Задумайтеся, фактично кожен українець має 61 тис. грн державного боргу. За його обслуговування і погашення кожен з нас минулого року заплатив 12 300 грн», — сказав Пацкан.
До речі, станом на травень в банках-учасниках ФГВФО налічувалося 47,7 млн вкладів на суму 621,6 млрд гривень. Це гроші, які знаходяться в банку під відсотки. Однак не кожен з нас може управляти грошима на депозиті грамотно і ефективно. Finance.ua вирішив перевірити, чи вміють наші читачі оптимально зберігати і примножувати свої гроші. Проходьте тест за посиланням нижче і діліться в коментарях, чи вкладаєте ви гроші куди-небудь, крім депозитів:
Чи вмієте ви ефективно працювати з депозитами 👛
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною