0 800 307 555
0 800 307 555

Голова НБУ про ситуацію на валютному ринку, іпотеку, та подальші плани


Голова НБУ про ситуацію на валютному ринку, іпотеку, та подальші плани

Зважаючи на те, що відбувається пожвавлення економіки, Нацбанк розпочинає поступове згортання антикризових монетарних заходів, що були запроваджені минулого року через коронакризу.

Про це Finance.ua розповів голова Національного банку України Кирило Шевченко на форумі «Stable Ukraine: Economy against Covid».

Про які інструменти йдеться:

  • довгострокове рефінансування;
  • процентний своп.

«Ми будемо поступово відходити від цих інструментів, і таке згортання не матиме негативних впливів на економіку. Натомість це сприятиме можливості НБУ впливати на інфляційні процеси. Будемо реагувати таким чином, аби мінімізувати ризики для фінансової системи. Однак ми будемо спостерігати за всім і за потреби готові вживати рішучих заходів для підтримки ліквідності банків», — розповів очільник Нацбанку.

До речі, про фінансові ініціативи та нововведення швиденько розповідаємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Доєднуйтесь! 🤫

Кирило Шевченко зазначив, що пандемія спричинила суттєве посилення турбулентності на валютному ринку. Та незважаючи на розширення кризових явищ, НБУ та банківській системі країни у 2020 році вдалося забезпечити фінансову стабільність та зберегти довіру громадян.

«Це в нашій історії перша криза, яка не супроводжувалася відтоком грошей громадян із банківської системи. Навпаки, на кінець минулого року вклади населення та бізнесу зросли на 26% та 35% відповідно», — поділився статистикою він.

Читайте також: У НБУ розповіли, чи планують збільшувати присутність на валютному ринку у разі ревальвації гривні

Банкам за цей період також вдалося накопичити гарний запас ліквідності та розпочати кредитування у третьому кварталі 2020 року. Найдинамічнішим сегментом кредитування було споживче кредитування, а в ньому слід окремо виділити іпотечні кредити. Не зважаючи на пандемію, у 2020 році було видано на 36% більше іпотечних кредитів, ніж у «спокійному» 2019 році.

«Зараз ми бачимо ще більший приплив кредитування: у квітні 2021 банки видали 997 кредитів на житло на суму більш ніж 789 млн гривень. Обсяги видачі кредитів зросли на третину. А якщо порівняти із березнем 2021 року, то майже вдесятеро проти кризового квітня 2020 року, коли видача іпотеки майже зупинилася», — розповів Шевченко.

Що планує запровадити НБУ для подальшого кредитування: найближчим часом голова НБУ обіцяє озвучити нові підходи до оцінки кредитного ризику за спеціалізованими видами кредитування — project finance, object finance, фінансування нерухомого майна. Вони будуть повністю відповідати міжнародній практиці.

Станом на початок року резерви Нацбанку досягнули рекордного рівня за останні 8 років – це більш ніж 29 млрд доларів США. За спеціальною метрикою МВФ міжнародні резерви досягли 94% від мінімально необхідного рівня.

Інфляція. Що чекає українців? У травні 2021 інфляція становила 9,5%, що перевищує прогноз регулятора. Тому правління НБУ вирішило зберегти облікову ставку на рівні 7,5%.

«Ми вважаємо, що попри те, що траєкторія інфляції досить висока, реагувати на неї поки що завчасно», — наголосив Шевченко.

За його словами, для цього є декілька пояснень:

  • по-перше, більшість проінфляційних чинників мають тимчасовий характер;
  • по-друге, монетарна політика впливає на споживчі ціни з певним «лагом» у 9−18 місяців, тобто Національний банк має реагувати ключовою ставкою саме на зростання інфляції на горизонті монетарної політики.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua