0 800 307 555
0 800 307 555

Розмитнення «єврономерів»: у яких країнах можна дистанційно зняти з обліку авто


Розмитнення «єврономерів»: у яких країнах можна дистанційно зняти з обліку авто

В Україні для пільгового розмитнення автомобіля з іноземними номерами потрібно обов’язково зняти його з обліку в країні, в якій він зареєстрований.

Як повідомили в Державній митній службі України, це можливо зробити в Болгарії, Латвії, Нідерландах, Франції, Чехії та канадській провінції Онтаріо.

Утім, в їхньому списку немає найпопулярніших країн, звідки були ввезені машини з єврономерами, таких як Польща та Литва. Але українцям все одно вдається там знімати автомобілі з обліку.

Аби дистанційно зняти авто в Болгарії, потрібно подати реєстраційному органу формуляр, в якому зазначено причину зняття з обліку, реєстраційні номерні знаки та свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Номерні знаки знищить уповноважений орган, а свідоцтва про реєстрацію промаркують як недійсні.

Зняти з обліку в Латвії та Нідерландах можна на цьому і цьому сайтах відповідно.

У Франції дистанційно подати документи можна до відповідного структурного підрозділу МВС (Префектури) за місцем проживання власника автомобіля або через онлайн-платформу адміністративних послуг.

Щоб зняти авто з обліку в Чехії, треба надати реєстраційному органу довідки про огляд технічного стану машини, який має провести сертифікований сервісний центр. Довідка має підтвердити його наявність, технічний стан та відповідність нормам і стандартам основних вузлів та агрегатів та ідентифікувати номери.

Також у Чехії потрібно надати технічний сертифікат та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, повернути закріплені за авто постійні реєстраційні номери та сплатити адміністративні збори.

Інформація про можливість дистанційного зняття автомобіля з обліку в інших країнах у Митниці відсутня. Проте, як повідомляє “24 канал” з посиланням на українських посередників, у Польщі це зробити можливо.

Також це можна зробити і в Литві. Зняти з обліку машину може її власник – литовський громадянин або компанія, яка продала машину українцю. Треба знайти власника і попросити, щоб він це зробив. Власник може звернутися до литовського центру реєстрацій авто Regitra, попередньо записавшись онлайн або вистоявши чергу. За це йому треба буде заплатити.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні від 15 червня розпочався пільговий період для легалізації автомобілів на іноземній реєстрації.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ви також знайдете останні важливі новини для автомобілістів. Підписуйтесь, щоб не пропустити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua