0 800 307 555
0 800 307 555

Нафтогаз програв суд Кабміну у справі про компенсацію 9 млрд грн


Нафтогаз програв суд Кабміну у справі про компенсацію 9 млрд грн

Північний апеляційний госпсуд підтримав позицію суду першої інстанції, який відмовив НАК “Нафтогаз України” за позовом до Кабміну про виплату компенсації в розмірі 9,43 млрд грн.

НАК хотів отримати гроші за покладені на компанію спецзобов’язання щодо забезпечення газом побутових споживачів і виробників теплової енергії (ПСО). Про це пише Finbalance.

У рішенні суду йдеться, що позивач не довів свої розрахунки суми збитку від ПСО.

“Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновками місцевого господарського суду про те, що такі розрахунки позивача є теоретичними, не підтвердженими відповідними документами, які свідчили б про конкретний розмір прибутку, який міг би і повинен був отримати позивач, якби відповідач не вчиняв протиправні дії”, – сказано в тексті постанови у справі № 910/11141/19.

При цьому суд прийняв відмову “Нафтогазу” від частини позовних вимог на 6,05 млрд грн. Адже компанія отримала 32,2 млрд грн з бюджету в грудні 2020 року. Тобто спочатку НАК вимагав виплати 15,48 млрд грн.

Нагадаємо, Кабмін поклав на “Нафтогаз” обов’язок постачати блакитне паливо тепловикам на умовах ПСО в жовтні 2018 року. Режим спецзобов’язань закінчився 20 травня 2021 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua