0 800 307 555
0 800 307 555

В Африці знайшли алмаз, який може бути третім найбільшим у світі


В Африці знайшли алмаз, який може бути третім найбільшим у світі

У Ботсвані показали алмаз, який попередньо вважається третім найбільшим у світі серед коли-небудь знайдених. Камінь в 1098 карат лише трохи поступається в розмірах другому за величиною алмазу в світі — Леседі ла Рона, вагою в 1111 карат, теж знайденому в Ботсвані в 2015 році.

Про це повідомляє Live Science

Унікальну знахідку два тижні тому зробила компанія Debswana, спільне підприємство уряду Ботсвани і світового алмазного гіганта De Beers.

«Це найбільший алмаз, який Debswana знаходила за всю історію своєї більш ніж 50-річної роботи, — сказав виконуючий обов’язки керуючого директора компанії Лінетт Армстронг. —  За нашими попередніми оцінками, це може бути третій за величиною камінь ювелірної якості».


Фото: Monirul Bhuiyan

16 червня камінь було продемонстровано президенту Ботсвани Мокветсі Масісі, а імені ще не отримав. Більше того, експерти ще не оприлюднили потенційну вартість коштовності. Однак, як пише видання, в 2017 році другий за величиною алмаз Леседі ла Рона був проданий за $ 53 млн.

Найбільшим з коли-небудь знайдених алмазів вважається Куллінан вагою в 3106 карат, знайдений в Південній Африці в 1905 році. Зараз існує дев’ять частин цього каменю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Опитування
В Контексті Finance.ua