0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки заробляють Software Engineer (інфографіка)


Скільки заробляють Software Engineer (інфографіка)

Рекрутинговий портал grc підготував огляд професії розробника ПЗ на українському ринку праці.

Найчастіше Software Engineer займається розробкою і керівництвом проектів, які реалізують розробники. Також, до обов’язків SE входить перевірка технічної реалізації UI/UX, оптимізація роботи додатків, Розробка внутрішньої методології і стандартів, контроль і управління вимогами.

До речі, в телеграм-каналі Finance.ua ми часто пишемо про зарплати різних фахівців. Там же вчимо не платити зайвого. Не забудьте підписатися! 🤫

Крім того, здобувач повинен володіти лідерськими якостями, ефективно управляти командою розробників, розуміти основи бюджетування і, звісно ж, вміти програмувати.

Який попит на ринку на SE. Найбільше вакансій для фахівців галузі software engineering/програмна інженерія в таких професійних сферах:

  • IT (83%);
  • виробництво/сільське господарство (3%);
  • управління персоналом (3%).

Читайте також: Скільки заробляють СЕО в українському IT

Найчастіше SE шукають в Києві (44% всіх вакансій категорії на сайті grc.ua) та інших великих містах України – Харкові (17%), Львові (14%), Дніпрі та Одесі (по 6%).

Зарплата. Професіоналів у сфері software engineering/програмної інженерії в Україні небагато – резюме від кандидатів, які шукають роботу в категорії, – всього 0,8% від загального числа актуальних резюме на кадровому порталі grc.ua.

За одним кандидатом полюють 2-3 компанії. Кадровий голод, у свою чергу, призводить до постійного перегляду рівня заробітних плат фахівців.

Які зарплати пропонують:

  • у червні 2021 року спеціаліст-початківець (найчастіше це студент останніх курсів провідних технічних вузів) міг розраховувати на заробітну плату від 39 000 грн – за умови роботи віддалено і часто не повний робочий день;
  • спеціаліст відразу після університету, який має досвід роботи від року, може претендувати на компенсацію майже вдвічі вищу – від 74 000 грн;
  • більш досвідчені кандидати (з досвідом роботи від трьох років і вище), які шукають роботу в галузі software engineering, можуть розраховувати на заробітну плату від 110 000 грн;
  • 6% вакансій категорії пропонують компенсацію від 181 000 грн.

Вимоги до кандидатів. Рівень компенсації залежить не лише від досвіду роботи, професійних навичок, а й рівня знання англійської мови. 71% роботодавців вказали: знання англійської мови на рівні не нижче Intermediate – обов’язкова вимога.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua