0 800 307 555
0 800 307 555

Автоматичний арешт рахунків — пояснення експерта


Автоматичний арешт рахунків — пояснення експерта

Міністерство юстиції змінило процедуру автоматичного арешту рахунків боржників. З липня 2021 року такий арешт загрожує всім, хто має заборгованість по кредитах або відсоткам за ним, сплаті аліментів та штрафів за порушення правил дорожнього руху тощо.

Про це розповів приватний виконавець Денис Боднар у коментарі 24 каналу.

Якщо український боржник відмовляється виконувати рішення суду, за справу беруться виконавці. Щоправда, довести її до логічного завершення вдається не завжди. Приміром, щоб накласти арешт на банківські рахунки, їх ще потрібно знайти, а для цього виконавець розсилає запити у всі 73 вітчизняні банки.

Стягнення по-новому. Що чекає на боржників 👛

«Банки такою інформацією про своїх клієнтів не поспішають ділитись, часто присилають відписки, де пишуть, що рахунок є, але коштів на ньому недостатньо. І це при тому, що вони повинні повідомляти інформацію про номери рахунків і залишки коштів на них», — зазначає Денис Боднар.

Аби змінити ситуацію на краще, Міністерство юстиції видало відповідний наказ. Тепер у виконавців з’явилась можливість автоматично арештовувати кошти на рахунках всіх боржників, що потрапили до відповідного реєстру, використовуючи автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП).

Як пояснює експерт, за допомогою АСВП створюється та розсилається запит щодо наявності рахунків боржника та коштів на них. Після отримання такої вимоги банки повинні протягом години прислати виконавцю інформацію. Отримавши її, виконавець, за допомогою АСВП, надсилає до банків, де є рахунки боржника, постанову про арешт коштів.

Своєю чергою банк накладає арешт на ці гроші та повідомляє про це виконавця, який надсилає банкам вимогу про списання коштів з рахунків боржника і реквізити державного чи приватного виконавця, куди їх потрібно переказати. З цих рахунків кошти пересилають стягувачу.

Він також додав, що державні та приватні виконавці можуть арештувати гроші на рахунку боржника і без рішення Феміди. Приміром, це може бути заборгованість зі сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.

В Мін’юсті переконані, що завдяки цій новації життя полегшиться не лише для кредиторів, а й боржників. А все тому, що до введення в дію наказу, виконавець мав право накласти арешт на всі наявні на рахунку боржника кошти. Навіть, якщо їх було значно більше, ніж потрібно для покриття боргу. Відтепер арештовуватимуть лише суму боргу.

Щоправда, часто трапляються ситуації, коли на рахунку не вистачає коштів для покриття боргу. Денис Боднар нагадує, що в такому випадку можуть стягувати, зокрема, й майно боржника. Остаточне рішення щодо черговості стягнення коштів та іншого майна боржника визначається виконавцем.

Довідка Finance.ua:

  • Автоматизована система виконавчого провадження повинна запрацювати до початку липня поточного року.
  • До системи вже долучились такі великі банки як ПриватБанк, Таскомбанк, Універсал банк (зокрема monobank), банк Восток, ПроКредит банк та інші.
  • Ще 44 банки тестують систему. Отже, невдовзі приєднаються до неї. А 11 ведуть перемовини про підключення до тестування.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua