0 800 307 555
0 800 307 555

Українські фрілансери збільшили дохід від іноземних клієнтів на 55% (інфографіка)


Українські фрілансери збільшили дохід від іноземних клієнтів на 55% (інфографіка)

За 2 роки українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, побільшало на третину.

Про це свідчать дані міжнародної платіжної платформи Payoneer.

«Якщо порівнювати 1 квартали 2019 та 2021 років, то середній дохід фріланс спеціаліста зріс на 18%. Найбільше у середньому заробляють дніпровські фрілансери, кияни — лише на 4 місці. Водночас понад половина від усіх загальних зарахувань фрілансерам концентрується у найбільших 5 містах України», – сказано в повідомленні.

За даними компанії, у період з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилась на 31%. Загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%.


Інфографіка: Payoneer

«Ми бачимо, що понад половина загальних зарахувань фрілансерам, а саме 54%, концентрується у 5 найбільших містах України. Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% — на Харків, по 7% — на Львів і Дніпро, 5% — на Одесу. Водночас віддалений фріланс може позитивно впливати на зайнятість населення в регіонах, спонукаючи людей приєднуватися до вже наявних бізнесів або починати власні справи. Це може стати для українців гідною альтернативою переїзду до більших міст або за кордон», — зазначив Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.

Середній дохід українських фрілансерів:

  • найвищий середній дохід у фрілансерів з Дніпра — він виявився на 7% більшим, аніж у спеціалістів з Харкова;
  • розрив між харків’янами та львів’янами незначний — перші заробляють лише на 3% більше;
  • якщо ж порівнювати Львів із Києвом, який на четвертій сходинці, то середній дохід столичних фрілансерів за січень-березень 2021 був на 15% нижчим;
  • майже однаково з киянами заробляють одесити — різниця у середньому доході фрілансерів склала лише 2%.

Інакше складається рейтинг великих міст, якщо порівняти прирости у доходах фрілансерів:

  • найзначніше за 2 роки зріс середній дохід львівського фрілансера: за січень-березень 2021 він заробив на 33% більше, аніж за аналогічний період 2019 року;
  • середній дохід дніпровського фрілансера за той самий період підвищився майже на чверть (+24%), одеського — на 20%, харківського та київського — на 6% і 5% відповідно.


Інфографіка: Payoneer

Водночас додалось і самих фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Найзначніше зросла їхня кількість у Харкові та Дніпрі — у 1,5 разу, якщо порівнювати 1 квартали 2019 та 2021 років. На третину, або на 35% більше нині фрілансерів в Одесі, на 23% — у Києві, і на 12% — у Львові.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua