657
Лише 5% власників хочуть продати свою землю після запуску ринку
— Аграрний ринок
Напередодні відкриття ринку землі в Україні серед її власників немає великого ажіотажу у продажу паїв.
Про це в коментарі UBR.ua розповів виконавчий директор агропромислової компанії Agricom Group Петро Мельник.
Він спрогнозував ціну гектара після 1 липня 2021 року, а також якою буде вартість оренди ділянки.
Читайте також: Експерт назвав вартість української землі
З 1 липня викуповувати ділянки зможуть тільки фізособи, в той час як юрособи, в тому числі аграрні холдинги, зможуть здійснювати операції з 2024 року.
Але до цього моменту вони можуть поступово домовлятися про купівлю орендованих ними площ на «довірених» осіб – акціонерів, родичів, працівників компанії.
На думку експертів, агрохолдинги оберуть саме таку стратегію. Однак, як пояснює Мельник, поки серед орендодавців розглядають можливість продати землю лише 3-5%. Водночас переконати більшу кількість землевласників підвищенням цінової пропозиції до понад $2 тис. поки в агропідприємстві не готові.
На його думку, основна причина низької пропозиції – невідпрацьовані механізми і регламенти здійснення угод. З іншого, це зменшує і ринкову ціну гектара.
Довідка Finance.ua:
- З 1 липня набуває чинності закон, яким передбачено запуск обігу землі сільськогосподарського призначення в Україні. Заступник міністра юстиції Ольга Оніщук розповіла, що треба зробити власникам земельних ділянок перед запуском ринку землі.
- Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру розробляє систему моніторингу земельних відносин, необхідну для своєчасного запуску ринку землі.
Нагадуємо, що про всі зміни щодо ринку землі ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною