6065
Дарування рухомого майна: чи потрібен договір і чи завіряти його у нотаріуса
— Казна та Політика
Існують випадки, коли громадянам необхідно зафіксувати дарування рухомого майна (наприклад, певну суму грошей безоплатно передати фірмі чи підприємству).
Чи потрібно такий правочин завіряти у нотаріуса – розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми).
“Такий договір повинен бути у письмовій формі. Проте, якщо укладатиметься договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, то такий правочин вчиняється у письмовій формі й підлягає нотаріальному посвідченню”, – кажуть у Мін’юсті.
Однак, згідно з цивільним законодавством, на вимогу фізичної або юридичної особи будь-який правочин за її участю може бути нотаріально посвідчений.
Варто зазначити, що усно вчинятися можуть правочини, котрі повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність.
Довідка Finance.ua:
- При даруванні значної суми грошей, квартири, будинку, земельної ділянки чи інших цінностей громадянам необхідно подумати про правовий аспект домовленостей. Одним зі способів набуття права власності є укладання договору дарування.
- До повноважень нотаріуса відноситься вчинення нотаріальних дій, державна реєстрація та проставлення апостиля.
- Трапляються такі ситуації, коли особа не знає про те, що на неї складено заповіт, особливо це питання є актуальним для осіб, які не є родичами заповідача.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною