Як розірвати договір дарування та повернути майно назад — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як розірвати договір дарування та повернути майно назад

Особисті фінанси
1054
При даруванні значної суми грошей, квартири, будинку, земельної ділянки чи інших цінностей громадянам необхідно подумати про правовий аспект домовленостей. Одним зі способів набуття права власності є укладання договору дарування.
Про це розповіли у Міністерстві юстиції України.
Особливість такого правочину полягає в тому, що він здійснюється на безоплатній основі (звісно, не враховуючи визначеного у законі податку та оплати послуги нотаріуса, який посвідчує документ). Таким чином, обдаровуваний стає власником цінного майна, не витрачаючи власних коштів. Нерідко у громадян виникає питання: чи можливо попередньому власнику повернути майно назад.
Обставини, за яких договір дарування можна розірвати:
  • якщо обдаровуваний умисно вчинив кримінальне правопорушення проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей;
  • якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування;
  • якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність;
  • якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.
Важливо! Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред’явлення вимоги дарунок є збереженим. У разі розірвання — обдаровуваний зобов’язаний повернути дарунок у натурі.
Розірвання або зміна нотаріально посвідченого договору здійснюється шляхом складання окремого договору, який також підписується сторонами та посвідчується нотаріусом або в судовому порядку.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас