0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестори роблять ставку на подорожчання нафти


Інвестори роблять ставку на подорожчання нафти

Трейдери активно купують колл-опціони на нафту Brent і WTI з ціною виконання $100 за барель і терміном дії до грудня 2022 року.

Про це пише The Wall Street Journal.

Нафтові ціни не піднімалися до цього рівня з 2014 року, коли тиск на ринок чинив приплив нафти з США.

Власники опціонів розраховують, що нафтові ціни продовжать зростати після того, як вони вже додали більше ніж 40% в цьому році. Ослаблення карантинних обмежень підштовхнуло вартість WTI майже до $ 70 за барель, що є максимумом з 2018 року, а ціни на бензин в США – до $3 за галон (3,79 л), свідчать дані GasBuddy.

Аналітики вважають, що нафта навряд чи подорожчає до $100 найближчим часом, оскільки світова економіка все ще відновлюється від пандемії, а виробники нафти збільшують видобуток у відповідь на зростання попиту.

Головний інвестиційний директор Blue Creek Capital Management Адам Вебб прогнозує, що зростання американської економіки дозволить нафті WTI досягти ціни в $100 за барель. Фонд продав пут-опціони, щоб купити колл-опціони з ціною виконання на рівні $100.

Популярність цих цінних паперів збіглася зі зростанням спекулятивних ставок на інших ринках. У січні трейдери стали скуповувати опціони на папери збиткових компаній, включаючи GameStop Corp. і AMC Entertainment Holdings Inc., розраховуючи, що це призведе до подорожчання акцій і втрат інвесторів, які грали на пониження. Акції цих компаній знову різко подорожчали на початку червня на тлі чергового стрибка трейдингової активності.

Якщо виключити приплив інвесторів на сировинні ринки або падіння долара США, попит на нафту повинен буде перевищити доковідний рівень в четвертому кварталі, щоб ціни досягли $100 за барель в цьому році, вважає аналітик JPMorgan Chase Наташа Канева. На її думку, це майже неможливо. Причиною для занепокоєння також є збільшення експорту іранської нафти в разі укладення ядерної угоди з США.

Однак це не відштовхує інвесторів від створення значних позицій по колл-опціонах з ціною виконання в $100 за барель. Вони отримають прибуток, якщо нафтові ціни піднімуться вище від цього рівня до закінчення терміну погашення опціонів.

Опціони на нафту WTI з ціною виконання $100 за барель і дією до грудня 2022 року є найпопулярнішими на New York Mercantile Exchange. За даними QuikStrike, кількість цих контрактів перевищує 60 тис., вони покривають понад 60 млн барелів нафти. Деякі інвестори вважають, що нафта може подорожчати до $100 за барель вже в цьому році.

Хоча низка трейдерів, які купують опціони, не очікують подорожчання нафти до $100 за барель, вони розраховують на отримання прибутку. Трейдери кажуть, що контракти, швидше за все, зростуть в ціні, якщо нафтові ціни продовжать підвищуватися або якщо учасники ринку будуть чекати на зростання волатильності.

Покупці більше розраховують на підвищення волатильності, а не на зростання нафтових цін, відзначає аналітик Mizuho Securities Роберт Ягер, який не вважає, що нафта наблизиться до $100 за барель. Він підкреслив, що ф’ючерси на нафту WTI на грудень 2022 року коштують $61 за барель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua