Правила роботи кредитних спілок можуть змінити: Рада схвалила закон за основу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Правила роботи кредитних спілок можуть змінити: Рада схвалила закон за основу

Казна та Політика
205
В Україні хочуть змінити правила роботи кредитних спілок. Верховна рада прийняла відповідний законопроєкт №5125 за основу.
Документ підтримали 267 нардепів.
Закон пропонує розширити перелік послуг, які надаються спілками, удосконалити систему управління спілками, вимоги до структури капіталу.
Кредитним спілкам хочуть дозволити надавати такі фінансові послуги, як обмін валют та окремі види платіжних послуг.
Згідно з проєктом:
  • підвищується рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок для зміцнення надійності сектору та довіри до нього споживачів;
  • запроваджується ризик-орієнтований підхід до нагляду, впроваджується система завчасного попередження ризиків для швидкого реагування на можливі проблеми в діяльності кредитної спілки;
  • удосконалюється і процедура ліцензування діяльності кредитної спілки. Об’єднується в єдину процедуру отримання ліцензії на діяльність кредитної спілки та реєстрація заявника як фінустанови;
  • пропонується видача загальної ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки; впроваджується процедура зміни обсягу чинної ліцензії (розширення/звуження переліку послуг) за заявою спілки.
Кредитні спілки отримують право передавати певні функції, окремі задачі та процеси в рамках таких функцій на аутсорсинг об’єднаної кредитної спілки.
Удосконалення виходу кредитної спілки з ринку:
  • платоспроможна кредитна спілка має право добровільно ліквідуватися або приєднатися до інших кредитних спілок;
  • добровільна реорганізація або ліквідація кредитної спілки можлива виключно при отриманні дозволу від НБУ.
Процедура добровільного виходу кредитної спілки з ринку здійснюється згідно із затвердженим планом. У ньому чітко визначені строки, умови та дії органу управління спілкою у межах завершення виконання її поточних зобов’язань та припинення діяльності.
Примусова ліквідація кредитної спілки здійснюється шляхом анулювання Нацбанком ліцензії спілки у разі визнання її неплатоспроможною або з інших підстав та звернення до суду з метою ліквідації цієї спілки.
До речі, про всі головні зміни в законодавстві, які можуть стосуватись ваших особистих коштів, ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас