Чому іпотека стане драйвером роздрібного кредитування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому іпотека стане драйвером роздрібного кредитування

Кредит&Депозит
892
Минулого року темпи зростання ринку іпотечного кредитування залишалися високими попри коронакризу. З липня обсяги нових видач перевищували доковідні рівні.
У 2020-му банки видали українцям іпотечних кредитів на 3,8 млрд грн (+36%). При цьому шість гравців видали 91% усіх нових іпотечних кредитів (3,3 млрд грн), а їх частка на ринку за обсягом валової гривневої іпотеки зросла до 70%.
Із врахуванням погашення раніше виданих кредитів портфель гривневого іпотечного кредитування в 2020-му зріс на 3 млрд грн – до 13,6 млрд грн. При цьому чисті гривневі кредити населенню в III кварталі вперше за останні роки зростали повільніше (+3,9%), ніж іпотека (+6,9%).
У 2021-му додатковий поштовх іпотечному кредитуванню дасть державна програма «Доступна іпотека 7%». Тому саме іпотечні кредити цьогоріч мають стати драйвером зростання кредитних портфелів.
Справжній бум очікується через рік. «2021-й – це фінальний підготовчий рік, а 2022-й стане роком великого зростання іпотечних угод на первинному та вторинному ринках», – упевнений член правління Ощадбанку Антон Тютюн.

Справка Finance.ua:

  • Вартість будівельних матеріалів в річному обчисленні, в залежності від категорії, зростає в середньому на 10-15%. Найбільше дорожчає арматура, бетон, керамоблок, утеплювач, розповіла експерт у сфері нерухомості Вікторія Берещак. За її словами, кваліфікована праця в будівельній індустрії також збільшується в ціні зі зростанням інфляції (у березні 2021 року вона прискорилася до 8,5%) і збільшенням середньої заробітної плати.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас