Зарплати як в Європі і свобода відносин: в Раді схвалили нову трудову реформу для українців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зарплати як в Європі і свобода відносин: в Раді схвалили нову трудову реформу для українців

Особисті фінанси
3490
У Верховній Раді дали «зелене світло» принципово новому підходу до регулювання трудових відносин між роботодавцем і найманими працівниками.
Профільний комітет парламенту схвалив законопроєкт № 5371, яким пропонується запровадити вільний трудовий договір для малого і середнього бізнесу, повідомляє Обозреватель.
Основною метою законопроєкту його автори називають легалізацію трудових відносин шляхом їх максимального спрощення та усунення багатьох обтяжливих процедур, які сьогодні вимагаються трудовим законодавством, зокрема Кодексом законів про працю. Більш того, депутати впевнені, що надання свободи у трудових відносинах дозволить значно підвищити заробітні плати працівників.
У чому головні новації документа:
1. Роботодавцям, які відносяться до малого і середнього бізнесу, дозволяється оформляти працівників в договірному режимі, укладаючи з ними вільні трудові договори. Саме ці договори (а не норми КЗпП) будуть визначати всі основні умови трудових відносин між роботодавцем і працівником з їх взаємною згодою.
Застосовуватися такий договірної режим буде не до всіх трудових відносин, а лише до тих, які виникають:
  • між працівником і роботодавцем з чисельністю працівників за звітний період (календарний рік) не більше ніж 250 осіб;
  • між роботодавцем і працівником, розмір зарплати якого становить на місяць більше 8 розмірів мінімальних зарплат (зараз це 48 тис. грн).
2. Визначаються особливості надання щорічних оплачуваних відпусток і відпусток без збереження заробітної плати в умовах договірного режиму.
Зокрема, щорічні оплачувані відпустки та відпустки без збереження заробітної плати будуть надаватися працівникам з урахуванням таких особливостей:
  • на прохання працівника щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості або надана працівникові на його повну тривалість. При цьому тривалість відпустки не може перевищувати встановлені законодавством норми;
  • за сімейними обставинами та з інших причин працівникові може надаватися відпустка без збереження зарплати на термін більше 15 календарних днів на рік, якщо така умова передбачена трудовим договором (за чинним законодавством дозволяється брати відпустку за свій рахунок лише до 15 днів);
  • зарплата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше першого дня відпустки.
Перенесення щорічної відпустки з ініціативи роботодавця може здійснюватися без згоди працівника, якщо можливість і підстави такого перенесення визначені трудовим договором.
3. Встановлюються терміни і періодичність виплати заробітної плати в умовах договірного режиму.
Зокрема, визначається, що заробітна плата виплачується не рідше ніж один раз на місяць. При цьому трудовим договором за взаємною згодою сторін може визначатися розмір зарплати працівника в іноземній валюті із зазначенням еквівалента її суми в грошовій одиниці України.
4. Визначається порядок припинення трудового договору в умовах договірного режиму.
Якщо законопроєкт буде підтриманий народними депутатами, то роботодавець зможе одноосібно, за власною ініціативою розірвати трудовий договір з працівником, якщо інше не буде визначено трудовим договором.
При цьому передбачається, що розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця в односторонньому порядку здійснюється з наданням працівнику компенсаційної виплати в розмірі не менше 3 мінзарплат.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас