Голова Держфіскальної служби розповів про схеми з ПДВ, на яких бюджет втрачає 30 млрд грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Голова Держфіскальної служби розповів про схеми з ПДВ, на яких бюджет втрачає 30 млрд грн

Казна та Політика
651
З початку 2021 року Державна фіскальна служба повернула у бюджет 776 млн грн і заблокувала відшкодування близько 1 млрд незаконного ПДВ — при цьому за рік держбюджет втрачає на цих схемах до 30 млрд грн.
Про це в інтерв’ю НВ Бізнес розповів глава ДФС Вадим Мельник.
Він пояснив, що 776 млн грн — це суми, щодо яких вже є рішення суду на користь Податкової міліції. Крім того, ряд проваджень ще знаходяться на розгляді судів.
«Що стосується, наприклад, нашого ефекту по боротьбі зі „скрутками“, то, за нашими матеріалами, заблокована роздача незаконного, „скрученого“ ПДВ на понад мільярд гривень», — додав він.
Мельник також детально розповів, у чому власне полягає схема «скруток» ПДВ.
«Давайте розглянемо ситуацію, коли компанія-постачальник привозить з Польщі в Україну фрукти на 50 млн грн. На кордоні вона платить 10 млн грн податку і отримує відповідний документ. Далі фрукти продаються на ринках за готівку без касових чеків — компанія отримує прибуток, яка повністю покриває її витрати на податок. Що далі відбувається з документом про сплачений нею ПДВ? Його купує шахрайська компанія- „скрутка“, звичайно ж, без фруктів», — розповів він.
«А є інша компанія-продавець. — продовжив Мельник. — У неї є зерно на 50 млн грн, яке вона придбала за готівку у фермерів або виростила на нелегальних полях. І для експортної реалізації це зерно потрібно якось легалізувати. Для цього вона звертається до вже відомої нам „скрутки“. На балансі цієї „скрутки“ є умовний колгосп, на якому фрукти з Польщі, які існують лише на папері, трансформуються у біодобрива, а ті – у зерно, якого фактично не існує. Але тепер вже є фіктивний документ для компанії з зерном. Завдяки цьому документу зерно вона придбала у фермерів легально і нібито оплатила 10 млн грн ПДВ. Тепер за законом держава повинна його компенсувати компанії-експортеру».
Як резюмував глава ДФС, таким чином, бюджет зазнав збитків і через продаж фруктів за готівку, і за рахунок відшкодування ПДВ за зерно.
«Всього протягом року через подібні махінації з ПДВ держбюджет втрачає до 30 мільярдів наших з вами гривень», — заявив Мельник.
Він додав, що такі схеми набули поширення ще і тому, що близько 10 млн га землі обробляється у тіні або шляхом заниження вирощених обсягів.
«Навіщо занижують обсяг? Щоб офіційно показати лише частину, а решту продати за готівку. Ось для чого, в тому числі, „скрут“ потрібен: для легалізації товарів із тіньового сектора», — розповів глава ДФС.
За матеріалами:
НВ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас