0 800 307 555
0 800 307 555

Світовий автопром цьогоріч втратить $110 млрд через дефіцит чіпів


Світовий автопром цьогоріч втратить $110 млрд через дефіцит чіпів

Дефіцит чіпів в 2021 році обійдеться світовій автомобільній промисловості в $110 млрд доходу, передає CNBC з посиланням на дані консалтингової фірми AlixPartners.

Оновлений прогноз на 81,5% вище січневого. Тоді AlixPartners прогнозувала, що автовиробники недоотримають доходу на $60,6 млрд.

У AlixPartners відзначили, що на погіршення прогнозу вплинули ряд факторів, серед яких пожежа на заводі постачальника мікросхем Renesas і пов’язані з погодою перебої в ланцюжку поставок.

«Дефіцит чіпів, викликаний пандемією, посилився подіями, які зазвичай представляють собою просто нерівності на дорозі для автомобільної промисловості, такими як пожежа на ключовому заводі з виробництва чіпів, сувора погода в Техасі і посуха на Тайвані», – відзначили в компанії.

За прогнозами AlixPartners, через брак комплектуючих виробництво авто в поточному році впаде на 3,9 млн одиниць. У січневому прогнозі йшлося про 2,2 млн одиниць. У компанії очікують, що пік кризи припаде на другий квартал, після чого ситуація в автомобільній індустрії почне поліпшуватися.

За оцінками великого виробника мікросхем тайванської TSMC, дефіцит триватиме до 2022 року. Також компанія заявила, що планує інвестувати $100 млрд протягом наступних трьох років для збільшення виробничих потужностей на своїх заводах.

Глобальний дефіцит чіпів виник на тлі пандемії коронавірусу, яка, з одного боку, привела до тимчасового закриття заводів з виробництва мікросхем, а з іншого – стала поштовхом для підвищеного попиту на різні гаджети – комп’ютери, ігрові приставки і смартфони. Масла у вогонь підлили майнери.

Першими від ситуації на ринку мікросхем постраждали автовиробники, однак дефіцит зачепив і виробників мобільних телефонів і ігрових консолей.

Раніше повідомлялося, що глобальний дефіцит комп’ютерних чіпів досяг критичної точки . Згідно з прогнозами, на повернення до нормальних темпів виробництва чіпів піде 3-4 кварталу, ще 1-2 кварталу знадобиться, щоб привести ситуацію на ринку в норму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
В Контексті Finance.ua