0 800 307 555
0 800 307 555

Іпотека може забезпечити до 2% зростання ВВП — експерт


Іпотека може забезпечити до 2% зростання ВВП — експерт

Розвиток іпотеки в Україні може дати ефект зростання на 1−2% ВВП протягом кількох років і забезпечити створення понад 100 тис. робочих місць.

Про це під час Другого іпотечного форуму розповів експерт ринку нерухомості Олексій Коваль.

Запуск програми «Доступна іпотека 7%» він назвав «ефективним першим кроком для розвитку галузі».

«У деяких банках обсяги виданих іпотек вже збільшилися більш ніж в 2 рази. Звісно, це також ефект низької бази, проте в цілому така динаміка свідчить про наявність величезного попиту. За нашими оцінками, протягом кількох років, завдяки мультиплікатору будівництва, масштабне іпотечне кредитування може дати ефект + 1−2% до зростання ВВП, створивши додатково понад 100 тисяч робочих місць», — сказав Коваль.

За словами експерта, проведення форумів для дискусії між представниками влади, забудовниками, банками і незалежними експертами ринку нерухомості – це хороший інструмент взаємодії, необхідної на старті програми.

«Програма іпотеки під 7% може стати пілотним проектом для запуску повноцінного іпотечного ринку в Україні. Однак далі все залежить від якості комунікації між різними учасниками цього процесу, який повинен проходити швидко, ефективно і відкрито», — вважає Коваль.

Другий іпотечний форум відбувся 13 травня в Києві.

Під час форуму відбулося обговорення ключових питань підготовки Меморандуму щодо спільних намірів між представниками владних інститутів (НБУ, Мінфін, Комітет ВР, Фонд розвитку підприємництва, Укрфінжитло, Держмолодьжитло) і бізнесу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua