0 800 307 555
0 800 307 555

Мінекономіки хоче запровадити держрегулювання цін на паливо


Мінекономіки хоче запровадити держрегулювання цін на паливо

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує Кабінету Міністрів ввести державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо до закінчення карантину.
Про це йдеться в проєкті постанови, який був опублікований на сайті Мінекономіки, передають Українські Новини.

«На період карантину потребує державного регулювання ціноутворення у сфері роздрібної торгівлі пальним з метою запобігання зловживанням суб’єктами господарювання своїм становищем та доступності для населення цієї продукції», — йдеться у ньому.

Згідно з текстом проєкту постанови, пропонується встановити на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки для бензину в розмірі не більше ніж 5 гривень на літр і для дизпалива в розмірі не більше ніж 7 гривень на 1 літр, що нараховується до середньої вартості палива, за даними Міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередній календарний місяць/декаду, включаючи митні платежі (акцизний податок і податок на додану вартість).

При цьому зазначені розрахунки здійснюватиме Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» на основі даних вищезгаданого агентства, і компанія надаватиме їх Мінекономіки не пізніше ніж 3-го числа кожного місяця.

У свою чергу Мінекономіки буде до 5-го числа кожного місяця публікувати на своєму сайті середню вартість бензину і дизпалива.

Кабмін зобов’язав АЗС заздалегідь попереджати про збільшення цін на бензин і дизель.

У березні в Кабінеті Міністрів заявили про намір створити державну систему якості палива.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua