0 800 307 555
0 800 307 555

Українці б'ють рекорди у продажу валюти: банки скупили максимальну суму за шість років


Українці б'ють рекорди у продажу валюти: банки скупили максимальну суму за шість років

У квітні банки купили у населення готівкової валюти на $ 470 млн більше, ніж продали. Цей місячний показник є найбільшим з 2015 року.

Таке зростання пропозиції на валютному ринку з боку клієнтів банків сприяє зміцненню курсу гривні, яке спостерігається третій тиждень поспіль і вже досягло 1,5-місячного максимуму.

Про це написав глава ради Національного банку Богдан Данилишин в Facebook.

Чистий продаж іноземної валюти українцями з початку року по 11 травня склав $ 970 млн, з них $ 706 млн — операції з готівкою.

Водночас обсяг операцій клієнтів банків з безготівковою валютою в квітні знизився на 12,1% за операціями з продажу іноземної валюти та на 8,5% за операціями з купівлі іноземної валюти.

«Перевага попиту на іноземну валюту над пропозицією по клієнтських операціях в квітні склала $ 520 млн (в тому числі на умовах „форвард“ — $ 286,5 млн), і задовольнялася головним чином за рахунок операцій з продажу банками іноземної валюти з позиції», — зазначив Данилишин.

За даними Національного банку, в квітні 2021 року українці загалом скупили валюти на $ 1,69 млрд. А продали рекордну з початку року суму — $ 2,24 млрд. Чистий продаж минулого місяця досяг $ 545 млн грн.

🤑 Про курси валют читайте в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua